Ethereum Haberleri

Ethereum’da Sadece ETH Opsiyon Verilerine Güvenilebilir

Şu anda Ethereum topluluğunda bir gelişme eksikliği yok. Bununla birlikte, ETH’nin değeri yükselirken artan ağ kullanımı nedeniyle ETH ağı en pahalı ağ haline geldi. Madenciler tüm zamanların en yüksek madencilik gelirlerinden faydalanırken ağın hash oranı son 20 aya göre oldukça daha iyi bir seviyede.

Yine de ETH’nin temelleri veya fiyatı hakkında kesin bir şey söylenemez. Hash oranı 20 ayın en yüksek seviyesine ulaşırken, ETH için günlük aktif adreslerde 67 günlük bir düşük seviyeye geriledi. Bu çelişki, DeFi’nin ETH ekosisteminde pek çok ipi çekmesiyle belirgin bir şekilde gözüküyor.

DeFi, Ethereum’un işlem ücretlerini artırmaya devam ederken muhtemelen ağı kullanmak isteyen kullanıcılarında daha fazla işlem ücreti ödemesine neden oluyor. Her zaman tutarlı kalan ETH opsiyonları ETH’nin bir varlık olarak kullanımının göstergesidir.

TradingView ETH fiyat: http://tradingview.com/symbols/ETHUSD/

Ağustos 2020’nin başından bu yana Deribit’teki ETH Opsiyon aktivitesi, açık pozisyonlarda 150 milyon dolarlık bir artış kaydetti ve bu çok kısa bir sürede önemli bir artışa işaret etti. Açık pozisyonlar, 310 milyon dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 440 milyon dolara yükseldi. Şimdi, ETH opsiyon etkinliği ile herhangi bir temel ölçüt arasındaki en büyük fark, ETH opsiyonlarında temel kullanıcı katılımı gerçek bir şekilde görülür.

Daha yüksek açık pozisyonlar, yatırımcıların ve tüccarların tüm alanı tüketen bir yan zincir protokolü olmadan sürekli olarak Ethereum ağına dahil olduklarının bir göstergesidir.

ETH fiyat hareketinin göstergesi olan bir diğer önemli husus, yükselen Zımni Oynaklıktır.

Skew ETH vadeli işlem grafikleri: https://analytics.skew.com/dashboard/ether-futures

Grafikten de görülebileceği gibi, Zımni Oynaklık Haziran’daki cansız bir dönemin göstergesi olarak temmuz ayında %3,2 ile en düşük seviyesine ulaştı. Oynaklık fiyatları aşağı çekebilecek olsa da bir fiyat artışı için de bu son derece zorunludur. Kademeli olarak yükseldikten hemen sonra, ETH’nin Zımni Oynaklığı son iki hafta içinde hızla %3,4’ten %5,4’e yükseldi.

Zımni Oynaklığın iyileştirilmesi, ileriye dönük son derece aktif bir fiyat trendinin göstergesidir ve bu oyundaki ana faktörler ve genel trendin yükselişe geçtiği düşünüldüğünde, fiyatlar yalnızca buradan yükselebilir.

Ethereum Türevleri ETH’de Güvenilir Tek Gösterge Olabilir

Santiment geçtiğimiz günlerde ETH’nin  günlük işlem sayısının 2018’deki 1,34 milyon ATH’sini aşma yolunda olduğunu öne sürdü. Şimdi, ilk olarak bu son derece olumludur ama sorun bu işlemlerin tümünün DeFi’de ya gas kilidini açmak ya da DeFi token alımı için gerçekleşiyor. Dolayısıyla, grafikte yükselen metriğe rağmen, kullanıcı kullanımını temsil etmiyor.

Aksine, ETH kullanıcıları ETH ile etkileşimin şeffaf olduğu türev borsasına akın etmeye devam ediyor. Bu nedenle, Ethereum Opsiyon faaliyetinin dünyanın en büyük altcoin pazarı için kalan tek gerçek zamanlı veri olduğu düşünülebilir.

“Brad Garlinghouse: Ripple 10 Trilyon Dolarlık Gerçek Dünya Sorununu Çözmeye Çalışıyor” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/ripple-10-trilyon-dolarlik-dunya-sorunu/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu