Ethereum Haberleri

Ethereum’un piyasa değeri Coca-Cola ve Netflix’i geçti

Son zamanlardaki keskin fiyat artışıyla birlikte piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para olan Ethereum, en iyi şirketlerin piyasa değerini geçti. Ethereum için sırada ülkelerin GSYİH’sı mı var?

Bugün, 15 Nisan 2021’de piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), büyük spot borsalarda 2.486 dolarda yeni bir tüm zamanları en yüksek seviyesine çıktı. Bu da Ether’in toplam piyasa değerini dünya lideri şirketlerin üzerine çıkardı.

Coca-Cola, Netflix ve Adobe, Ethereum’un gerisinde kaldı

Küresel şirketlerin, emtiaların, kripto para birimlerinin ve ETF’lerin piyasa değerlerini izleyen analitik hizmetlere göre Ethereum (ETH), piyasa değerine göre en büyük ilk 40 varlığa girdi.

fiyat ile ETH şu anda   dolarlık piyasa değerine sahip.

Bu arada, içerik platformu ve yapım şirketi Netflix’in piyasa değeri şu anda 243 milyar dolar civarında. Adobe’nin piyasa değeri ise 249 milyar dolarda, Coca-Cola ise 230 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum Fiyatı Ne Kadar? Ethereum Nedir? 1 Ethereum Kaç TL Kaç Dolar?
Ethereum’un piyasa değeri Coca-Cola ve Netflix’i geçti –
https://companiesmarketcap.com/assets-by-market-cap/

Dünyanın en değerli şirketi 2,23 trilyon dolarlık piyasa değeri ile Apple ve hemen ardından 1,93 trilyon dolar ile Microsoft geliyor. Bitcoin ise 8. sırada yer alıyor.

Ethereum için sırada büyük ülkelerin GSYİH’ları var

Bitcoin (BTC) piyasa değeri, Facebook’tan %27 daha fazla olan 1.13 trilyon doların üzerinde. Son zamanlarda lider kripto para birimi Bitcoin’in toplam piyasa değeri 2020’de Meksika’nın GSYİH’sinin üzerine çıktı.

Ethereum’un (ETH) net piyasa değeri de bazı büyük ülkelerin gayri safi yurtiçi hasılasından (GSYİH) daha yüksek seviyelerde. Yani, IMF Dünya Ekonomik Görünümü veri tabanına göre Portekiz’in 2021 için tahmini GSYİH’si 257 milyar dolar civarında.

Aynı zamanda, Ethereum’un (ETH) piyasa değeri, Peru’nun 225 milyar dolarlık GSYİH’sından ve Slovakya’nın 117 milyar dolarlık GSYİH’sından iki kat daha değerli. Türkiye’nin 2019 GSYİH’si 761.4 milyar dolar olarak ölçüldü. 2021 için herhangi bir veri paylaşılmadı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu