Ethereum Haberleri

Ethereum’un Rallisi Risk Altında: İşte Nedeni

Ethereum, geçtiğimiz birkaç ay içinde muhteşem bir ralliye başladı. Mart ayının en düşük seviyesinden bu yana lider altcoin yaklaşık 90 dolardan 425 dolara yükselerek yaklaşık %400 oranında değer kazandı.

Kripto para sadece geçtiğimiz ay %80 oranında değer kazandı. Bu ralliyi tam olarak neyin katalize ettiği net olmasa da analistler en az üç şeyin bir araya gelerek ralliyi tetiklediğini öne sürdüler:

  • Bitcoin, para basımı gibi makroekonomik trendler nedeniyle hem fiyat hem de iç değer olarak güç kazanıyor.
  • Merkezi olmayan finans uygulamaları, büyük ölçüde birçok kullanıcıyı toplayarak ETH’ye olan talebi işlem ücretleri (gas) olarak artırmasına dayanıyor.
  • ETH, küçük altcoinler değer kazandıkça ve yatırımcılar ETH’nin aşırı satıldığını fark ettikçe bir yatırım akışı yaşadı.

Blockchain analiz firması Santiment, ETH’nin orta vadeli rallisinin blok zincir üzerindeki faktörler nedeniyle risk altında olduğunu bildirdi.

Ethereum’un Orta Vadeli Rallisi Risk Altında

Santiment, dün ETH’nin güçlü temellere rağmen yakında daha fazla aşağı yönlü düzeltme yapabileceğine dair bazı blok zincir içi işaretleri gördüğünü bildirdi:

“Kısa vadede günlük aktif adres vs fiyat modeli, mevcut piyasa değerini korumak için ağ üzerinde işlem gören benzersiz adreslerin eksikliğini göstermeye devam ediyor. Şu anda ETH 10 gündür, orta DAA ile ortalama fiyatı karşılaştırılırken en az %10’luk bir düşüş sinyali veriyor.”

TradingView ETH fiyat: http://tradingview.com/symbols/ETHUSD/

Şirket, ETH’nin aktif adreslerinde “tekrardan artış” olmadıkça ETH’nin orta vadeli rallisinin uygulanabilirliğinin test edilebileceğini” yorumuna ekledi. ETH’de işlem yapan nispeten az sayıda kullanıcı, günlük işlem sayısındaki artışa rağmen geliyor. DeFi’yi kullanmak için gereken teknik uzmanlığın yanı sıra yüksek ETH işlem ücretlerinin, merkezi olmayan finans hız kazandıkça birçok kullanıcıyı kenarda oturmaya zorladığı söylenebilir.

Ethereum’un Uzun Vadeli Yükseliş Trendi Hala Sağlam

Kısa vadeli bir düzeltme riski olsa da Santiment, ETH’nin uzun vadeli yükselişinin diğer zincir içi trendler nedeniyle bozulmadığını açıkladı:

“Günlük ETH işlem sayısı bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştı. 1,34 milyon ATH değeri, 4 Ocak 2018’de ETH’nin ortalama piyasa fiyatı 1.042 dolar olduğunda hörülmüştü. Bu haftanın başlarında, işlem sayısı 1,27 milyon ile buna yaklaştı. ETH işlem ücretleri de iki gündür üst üste 17,8 bin dolar ETH ve 20,3 bin dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı.”

https://santiment.net

Firma, bu seviyelere ulaşan bu ölçümlerin “Ethereum sahipleri için gelecek şeylerin uzun vadeli iyi bir işareti” olduğunu açıkladı.

“İşte Bitcoin Rallisinin 4 Habercisi” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/iste-bitcoin-rallisinin-4-habercisi/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu