Anasayfa Sektörel Etherscan Dolandırıcılığı Önlemek İçin Yeni Özelliğini Duyurdu!

Etherscan Dolandırıcılığı Önlemek İçin Yeni Özelliğini Duyurdu!

Sektörel

Etherscan, kullanıcıların dolandırıcılık kurbanı olmasını önlemek için tasarlanmış bir özelliği duyurdu. İşte detaylar...

Ethereum (ETH) blockchaini için bir blok gezgini olan Etherscan, kullanıcıların dolandırıcılık kurbanı olmasını önlemek için tasarlanmış bir özelliği duyurdu. 

Etherscan, kullanıcıları adres zehirlenmesi saldırıları adı verilen dolandırıcılıklardan korumak için sıfır değerli token transferlerini varsayılan olarak gizleyeceğini söyledi. 

Site daha önce sıfır değerli işlemleri grileştirirken, bu işlemler aşağıda görüldüğü gibi artık tamamen yeni özellik altında gizleniyor.

Bir adres zehirlenmesi saldırısı sırasında, bir dolandırıcı, hedefinin daha önce işlem yaptığı adresle neredeyse aynı olan "sahte" bir adres oluşturur. Dolandırıcı daha sonra sahte adresten hedefin adresine sıfır değerli transferler gönderir. Hedef, benzer iki adresi karıştırabilir ve fonları yanlışlıkla sahte adrese yönlendirebilir.

Bu yaklaşım kullanıcı hatasına bağlı olduğundan ve bir tür kimlik avı olduğundan, hiçbir değer içermeyen işlemleri gizlemek, dolandırıcılığı kurbanları için çok daha az çekici hale getirebilir.

Etherscan, dolandırıcılığı tarafsız bir şekilde önlemenin "sonsuz bir kedi-fare oyunu" olduğunu kaydetti ve "sansürsüz" blockchain kayıtlarının değerini kabul ettiğini belirtti.

Sıfır Değerli Saldırılar Giderek Yaygınlaşıyor!

Zincirler Arası Protokol Hacklendi: 570 Bin Dolar Kaybetti!

Söz konusu dolandırıcılık türü, kripto endüstrisinde daha geniş ilgi gördü. İki blockchain şirketi, X-explore ve WuBlockchain, sıfır değerli aktarım kimlik avı ve ilgili saldırıların, Ethereum cephesinde 32 milyon dolara kadar hırsızlıkla sonuçlandığını tahmin ediyor.

Bu arada Coinbase, bu tür bir saldırının Kasım 2022'de ortaya çıktığını ve Şubat 2023'e kadar çeşitli platformlarda 19 milyon dolarlık hırsızlığa yol açtığını öne sürdü.

Ethereum odaklı cüzdan Metamask'da Ocak 2023'te adres zehirlenmesi dolandırıcılığına karşı uyarıda bulundu ve kullanıcılara kendilerini koruması gerektiğini belirtti diyebiliriz.

Etherscan Dolandırıcılığı Önlemek İçin Yeni Özelliğini Duyurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik