Anasayfa Avalanche Haberleri

Avalanche Haberleri

Avalanche, herkesin herhangi bir varlık türünü piyasaya sürebilmesini sağlamayı hedefleyen blockchain teknolojisi temelli bir protokoldür. Bu varlık türünün alınıp satılabilmesini ve akıllı sözleşmeler vasıtasıyla merkeziyetsiz olarak kontrol edilmesini amaçlayan Avalanche protokolünün yerel kripto para birimi AVAX olarak adlandırılıyor. Kullanıcılar, AVAX tokenlarını işlem ücretlerini öderken kullanıyor. Avalanche, işlemlerin bir saniyeden daha kısa bir sürede sonuçlanmasına imkân tanıyor. Hisse kanıtı protokolü olan Avalanche, kullanıcıların AVAX tokenlarını stake etmelerinin ve pasif gelir sağlamalarının önünü açıyor.

Avalanche Sıkça Sorulan Sorular

Tümünü Görüntüle

Avalanche (AVAX) küresel olarak çalışan merkeziyetsiz blockchain platformu olduğundan dolayı herhangi bir ülkeye ait değildir. Ancak Avalanche (AVAX) projesinin arkasındaki takım ABD'nin New York ve San Francisco şehirlerinde bulunmaktadır. 

Avalanche (AVAX merkeziyetsiz bir blockchain platformu olduğundan dolayı herhangi bir taraf veya kişi sahibi değildir. Bunun yerine Avalanche (AVAX) kullanıcılar, doğrulayıcılar ve geliştiriciler tarafından yönetilmektedir. Avalanche (AVAX) platformu Cornell Üniversitesinde bilgisayar bilimleri profesörü Emin Gün Sirer ve kendi araştırma takımı tarafından kurulmuştur. 

Avalanche (AVAX), Avalanche konsensüs adlı yüksek verimliliğe, düşük gecikme süresine sahip özelleştirilebilir konsensüs protokolleri ile çalışan merkeziyetsiz blockchain platformudur. Ağın çalışma mekanizması içinde doğrulayıcılar, alt ağlar, Avalanche konsensüs, akıllı sözleşmeler ve birlikte çalışabilirlik bulunmaktadır. Avalanche (AVAX) işleyişi genel olarak hızlı, güvenli ve özelleştirilebilirliği ile tanınmaktadır. 

Avalanche (AVAX) 2020 Haziran ayında düzenlenen özel ve kamuya satışlarda 0.5 dolarlık sabit fiyattan satıldı. Avalanche (AVAX) ağı 21 Eylül 2020'de yayınlandığında 360 milyon adet Avalanche (AVAX) 5 dolarlık fiyattan satıldı. 5 dolarlık sabit fiyattan satılan bu Avalanche (AVAX) kripto para birimleri yaklaşık 5 saat içinde tükenerek platformunun 42 milyon dolar fon toplaması ile sonuçlandı. 

Avalanche (AVAX) Binance, Coinbase, Kucoin, Kraken, Huobi, OKX, Gate.io gibi merkezi ve PancakeSwap gibi merkeziyetsiz kripto para birimi borsalarından satın alınabilir. Avalanche (AVAX) satın almak için ilk olarak seçtiğiniz borsada bir hesap açmanız, zorunlu kimlik doğrulama işlemlerini tamamlamanız, hesabınıza para yatırmanız ve daha sonra istediğiniz fiyattan satın alıma yapmanız gerekir.