Anasayfa Cardano Haberleri

Cardano Haberleri

Cardano, iş kanıtı (PoW) ağlarına daha verimli bir alternatif olarak tasarlanmış, merkezi olmayan bir hisse kanıtı (PoS) blockchainidir. Ethereum'un kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından 2017 yılında piyasaya sürülmüştür. Cardano ağının temelinde ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik, sürdürülebilirlik, işlem maliyetlerin azaltılması, enerji kullanımını azaltılması ve düşük işlem süreleri gibi etmenler yer almaktadır. Cardano'nun yerel kripto para birimi ADA, blockchain'in PoS ortak fikir mekanizmasında kullanılır. ADA kripto para birimi herhangi bir hisse havuzuna katılan kullanıcılar tarafından blkchain üzerinde yapılan işlemler için bir ödül olarak verilir. Cardano ağının en büyük rakibi akıllı sözleşmeler lideri Ethereum ağıdır.

Cardano Sıkça Sorulan Sorular

Cardano, kripto para piyasası ile henüz yeni tanışan insanların bile mutlaka duyduğu bir platform olabilir. Peki, Cardano nedir? Cardano, ikinci nesil blockchainlerde ölçeklenebilirlik konusunda karşılaşılan problemlere çözüm getirmeyi amaçlayan bir blockchain platformu olarak nitelendiriliyor.

Ölçeklenebilir ve güvenilir uygulamalar geliştirilmesini sağlayan platformun kripto para birimi ADA olarak adlandırılıyor. Kullanıcılar, ADA sayesinde ağın işleyişine dâhil olabiliyor. Söz konusu platformda bulunan kullanıcılar, ADA satın alarak hem yönetişime katılabiliyor hem de işlemleri daha kolay bir hale getirebiliyorlar.

Cardano platformunun Charles Hoskinson tarafından geliştirildiği biliniyor. “Üçüncü nesil blockchain” olarak nitelendirilen platform, aynı zamanda Ethereum’un en önemli rakibi olarak görülüyor. Cardano, kısacası ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve güvenlik gibi özellikler sunmasıyla dikkat çekiyor.

Cardano, Ethereum’un kurucu ortaklarından biri olan Charles Hoskinson tarafından 2015 senesinde geliştirilmeye başlandı. Söz konusu platform, 2017 senesinde hayata geçirildi. Cardano sahibi kimdir? Platformun geliştirilme sürecinde Cardano Vakfı’nın yanı sıra IOHK ve EMURGO da etkili bir rol oynadı.

Cardano Vakfı, söz konusu platformun daha yaygın hale getirilmesinden ve topluluğa destek verilmesinden sorumludur.

Platform büyük ölçüde IOHK (Input Output Hong Kong) isimli teknoloji şirketi tarafından geliştirildi. Çeşitli kurum ve kuruluşlar için blockchain ve kripto para birimi geliştirdiği görülen şirketin kurucusu Charles Hoskinson olarak biliniyor. Bu şirket, Cardano platformunun tasarlanması, geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması gibi görevlere sahiptir.

Kâr amacı güden EMURGO ise Cardano platformunun ticari girişimler vasıtasıyla geliştirilmesini ve daha yaygın bir hale getirilmesini hedefliyor.

Cardano hangi ülkenin? sorusunun yanıtı da genel olarak merak ediliyor. Cardano platformunun merkeziyetsiz bir yapıya sahip olduğunu biliniyor. Cardano kurucusu, 2020 yılında gerçekleştirilen Shelley güncellemesi ile birlikte ağ üzerinde yüzlerce varlığın çalışmasının sağlanacağını dile getirmişti. Bu sebeplerden dolayı platformun herhangi bir ülkeye ait olduğunu söylemek yanlış olur.

Cardano (ADA) satın almak çok kolaydır. Cardano nasıl alınır? Bu işlemi gerçekleştirmek isteyenler, TRBinance platformunu rahatlıkla kullanabilirler. TRBinance vasıtasıyla ADA satın almayı hedefleyenlerin ilk olarak hesap açmaları gerekiyor.

Daha sonra sırasıyla ana sayfada yer alan “Piyasalar” seçeneğine tıklamaları, ardından “ADA/TRY” işlem çiftini seçmeleri gerekiyor. Bu aşamadan sonra “ADA Satın Al” bölümüne istenen bilgilerin girilmesi yeterli olacaktır. Global Binance borsasında hesabı olan kişiler, “ADA/USDT” paritesini kullanarak da bu işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler.

ADA satın almak isteyenlerin kullanabileceği bir diğer platform da Paribu borsası olabilir. Bunun için Paribu borsasının ana sayfasında yer alan “Piyasalar” seçeneğine tıklamak, ardından sol tarafta bulunan “ADA”yı seçmek, alım-satım tablosunda kaç Türk Lirası karşılığında ADA satın alınacağına ilişkin bilgileri girmek yeterlidir. Bu işlemi daha kısa bir süre içerisinde yapmak isteyenler, ana sayfada bulunan “Kolay Al/Sat” bölümünden yararlanabilirler.

Cardano blockchaini üzerindeki faaliyetlerin yerine getirilmesinde kullanılan ADA, yatırımcılar arasında popüler bir kripto para birimi haline geldi. Cardano ADA ne işe yarar? Ethereum ve Bitcoin blockchainlerinde yaşanan ölçeklenebilirlik problemine çözüm getirmeyi hedefleyen Cardano platformu, akıllı sözleşmeleri de desteklemeye başladı. Böylece merkeziyetsiz uygulamalar (DApps) için yeni kullanım alanlarının meydana getirileceği ifade edildi.

Konsensüs mekanizması olarak hisse kanıtını kullanan Cardano, böylece iş kanıtını kullanan platformlara göre çok daha az seviyede enerji maliyetine sebep oluyor. Öte yandan, Hydra olarak bilinen Layer 2 çözümü de Cardano ağına ilave edilen düğümlerin her biriyle çıktının daha fazla olmasını ve ölçeklenebilirliğin iyice artırılmasını sağlıyor.

ADA, yatırım ve değer saklama aracı olmasıyla da dikkat çekiyor. Kullanıcılar, ödemelerde ADA varlıklarını kullanabiliyor. Bunun dışında Cardano platformunda yer alan kullanıcılar, söz konusu varlıklarını stake havuzlarına transfer elde etme ve ödül kazanma imkânına sahip oluyorlar.

Cardano Alonzo güncellemesi, son dönemde en fazla konuşulan konulardan biri haline geldi. Cardano Alonzo güncellemesi nedir? Platform, bilindiği üzere Alonzo güncellemesinin ardından akıllı sözleşmelere destek vermeye başladı. Merkeziyetsiz uygulamalar (DApps) için farklı kullanım alanlarının oluşturulacağı kaydedildi.

Bu güncellemeyle birlikte merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründe çok sayıda kullanım alanının önünün açılabileceğine de dikkat çekildi. Platformun yeni bir döneme girdiği söylense de Alonzo güncellemesi bekleneni veremedi.

Popüler analist Elliott Laybourne, güncellemeden sonra ağda ortaya çıkan yavaş işleyişten rahatsız olunduğunu dile getirdi. Akıllı sözleşmeleri desteklemesine rağmen Cardano, kritik projeleri kendine çekme konusunda başarısız oldu. Yani ADA fiyatı için beklenildiği bir yükseliş katalizörü ortaya çıkmadı.

Cardano analiz de yatırımcıların kafalarındaki bazı soru işaretlerinin giderilmesine yardımcı olabilir. ADA, Eylül ayından beri yüzde 55 değer kaybetti. Fakat yine de ADA fiyatının, yüzde 600 daha yüksek olacak şekilde 2021 yılını kapatma yolunda ilerlediği ifade ediliyor. Cardano piyasa değerinin şu anda 45 milyar dolar civarında olduğu görülüyor.

Eylül ayında Alonzo hard fork’una yaklaşan Cardano’nun piyasa değeri, neredeyse 100 milyar dolara çıkmış ve en değerli 3’üncü kripto para birimi haline gelmişti. Fakat ADA, o dönemden beri sıralamada düşüş yaşadı ve şu anda en değerli 7’nci kripto para birimi olduğu görülüyor.

Ünlü analist Elliott Laybourne, Alonzo güncellemesiyle birlikte Cardano ekosistemine kritik projelerin çekilemediğini dile getirdi. Söz konusu analist, aynı zamanda Solana ve Avalanche gibi platformların son dönemde yatırımcılar arasında popüler hale geldiğini belirtti.

Cardano’da Basho güncellemesine de az kaldı. Söz konusu güncelleme, ölçeklenebilirliğin iyileştirilebilmesi için yan zincirleri tanıtıyor. Platformun internet sitesinde şu ifadelere yer veriliyor: “Cardano, sektördeki en yüksek performanslı, dayanıklı ve esnek blockchain platformlarından biri olacak.”

Analist Laybourne, Cardano’nun düşük performansının 2022 yılında da devam etmesini ve 0,82 dolar seviyesinin hedeflenmesini bekliyor. Fakat ADA’nın yükseliş trendini ve 100 haftalık hareketli ortalamayı geri kazanması halinde teknik görünümün iyileşeceğini belirten Laybourne, bu yüzden 1,55 doların üstündeki bir haftalık kapanışın, düşüş senaryosunu geçersiz hale getireceğini aktarıyor.

Cardano fiyatının nasıl yükseldiği ve ardından nasıl düştüğü merak ediliyor. ADA fiyatı yükselmişti çünkü çok sayıda yatırımcı, yalnızca kurucusundan dolayı ADA satın almayı tercih etmişti. Bilindiği üzere Charles Hoskinson, Ethereum’un da kurucu ekibinde bulunuyor. Bu nedenle yatırımcılar, Cardano’nun Ethereum ile aynı işlere imza atacağı düşüncesine kapıldı.

Öte yandan, basında çıkan olumlu haberler de ADA fiyatındaki yükselişe yardımcı olmuştu. Konsensüs mekanizması olarak hisse kanıtının kullanılması nedeniyle Cardano ağına birçok yatırımcının geleceğine inanılıyordu. Peki, Cardano fiyatı nasıl geriledi? 2 Eylül’de 3,10 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydeden ADA fiyatı, nasıl oldu da 1 dolar seviyelerine kadar düştü?

Bunun genel olarak akıllı sözleşmeler ağının ezici performansından kaynaklandığı düşünülüyor. Ağ üzerindeki başarılı projelerin tam olarak tespit edilmesi oldukça güç görünüyor. Ayrıca, Avalanche ve Solana gibi platformlar giderek popüler hale geldi. Bu da sektörde var olan rekabetin ciddi derecede artış göstermesine yol açtı.

Diğer yandan, popüler kripto para borsası eToro, ADA’yı delist etti. Söz konusu borsa, yasal düzenlemeler ile ilgili kaygılar sebebiyle böyle bir hamlede bulunduğunu açıkladı. Bu da ADA fiyatını olumsuz yönde etkiledi. Kararın duyurulmasının ardından ADA fiyatı aniden yüzde 10’u aşkın bir değer kaybetti.

Sonuç olarak ilk başlarda yükselişiyle dikkat çeken ADA fiyatı giderek düşmeye başladı. ADA fiyatının bundan sonra nasıl bir seyir izleyeceği ise zaman içerisinde görülecek. Analistlerden bazıları, ADA fiyatının uzun vadede 10 dolara kadar çıkabileceğine inanıyor. Bunun için 5 yıl beklemek gerekli olabilir.

Cardano Coin yorum için  Ekşi Sözlük platformunda yer alan yorumlara bakılabilir. Ekşi Sözlük platformunda yer alan yorumlardan bazıları şu şekilde:

"Kripto para portföyümde yüzdesini yavaşça artırdığım coindir. Ben önünün açık olduğunu düşünüyorum."

"Neredeyse bir aydır istatistiklerin tamamı artık yükselmesi gerektiğini gösteriyor. Fakat daha ne kadar düşecek? Şaşkınlıkla takip ediyorum."

"Ekosistemini bir türlü geliştiremediğini düşünüyorum. Altyapısını düzgün bir şekilde kurması ve ekosistemini geliştirmesi gerekiyor."

"Avalanche ve Solana üstünde birçok proje bulunuyor. Fakat Cardano güncelleme yaparken bal yapmaz arı haline geldi. Erken yatırımcılara iyi kâr getirse de sonradan dâhil olanları ciddi anlamda hayal kırıklığına uğrattı."

Analist Maher: Orta ve Uzun Vadeli Yatırımlar için İyi Bir Tercih!

Cardano haberleri son dönemde herkesin karşısına çıkıyor. Ünlü analist Max Maher, ADA bulunan cüzdan sayısının son dönemde kayda değer bir şekilde artış gösterdiğine dikkat çekti. Küçük yatırımcıların ADA’ya daha fazla ilgi göstermeye başladığını belirten Maher, ADA bulunan cüzdan sayısının 3 milyonu geçtiğini dile getirdi.

Maher, Cardano platformu tarafından aşırı heyecan yaratıldığını ve bunun proje üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olduğunu kaydetti. Ekosistemde bulunan projelerin fiyat hareketliliği yaratmadığını söyleyen Maher, ADA yatırımcıları arasında merkeziyetsiz finans, NFT ve metaverse coşkusundan faydalanamadıklarına dair bir algının oluştuğunu belirtti.

Maher, ADA ekosisteminde geliştirilen projelerin zaman içerisinde tam anlamıyla performans göstermeye başlayabileceklerini ifade etti. Orta ve uzun vadeli yatırımlar için ADA’nın iyi bir tercih olabileceğini aktaran Maher, söz konusu kripto para biriminin kısa vadede 10 kat değerlenmesinin mümkün olmadığını vurguladı. Maher, böyle bir beklentisi olan kişilerin farklı kripto para birimlerine yönelmeleri gerektiğini söyledi.

Kurucu Hoskinson: Adaptasyon Senelerce Sürebilir!

Öte yandan, Cardano haberleri arasında platformun kurucusu Charles Hoskinson tarafından yapılan bir açıklama da yer alıyor. Cardano gibi projelerin içi boş ve kısa vadeli yükselişlerden yana olmadığına dikkat çeken Hoskinson, sabırlı ve sistematik bir şekilde hareket ettiklerini dile getirdi.

Hoskinson, Cardano ekosisteminde yer alan protokollerin adeta internet kadar yaygın hale geleceğini söyledi. Söz konusu protokollerin ilerleyen süreçte milyonlarca kişi tarafından kullanılabileceğini aktaran Hoskinson, adaptasyonun belki de senelerce süreceğini vurguladı. Hoskinson, projenin asla “meme” olmayacağına işaret etti.

Popüler Şirketten ADA Yatırımcılarını Sevindirecek Haber!

Cardano haberleri başlığı altında önemli bir gelişme daha bulunuyor. Flexa isimli popüler kripto ödeme şirketi, “25 Days of Flexa” kampanyası kapsamında ADA yatırımcılarını sevindirecek bir haber verdi. Şirket tarafından yapılan duyuruda, ADA için destek ekleneceği bildirildi. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan kullanıcıların Flexa ile ödeme gerçekleştirdiği 40 bin noktada ADA kullanılabileceği aktarıldı.

Flexa ile iş birliği yapan Regal, 23 Kasım’da yaptığı açıklamada, yeni kripto para birimlerini güvenli bir şekilde kabul ettiğini duyurdu. Flexa’nın sepetinde daha önce BTC, ETH, BCH ve GUSD bulunduğu ifade edilen duyuruda, bu listeye artık ADA’nın da eklendiği bildirildi. Duyuruda, Regal’in sinemalarında bundan böyle ADA’nın ödeme aracı olarak kullanılabileceği kaydedildi.

Regal Pazarlama Müdürü Ken Thewes, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, müşterilerinin büyük bir bölümünün daha güvenilir ödeme yöntemleri istediğine dikkat çekti. Söz konusu isim, bu nedenle Flexa ile iş birliği yaptıkları için mutlu hissettiklerini söyledi.

Flexa şirketinin kurucu ortaklarından Trevor Filter ise insanlara daha güvenilir, daha hızlı ve daha basit ödeme yöntemleri sunulmasına katkıda bulunduklarını ve müşterilerine kaliteli bir sinema deneyimi yaşatmaya odaklanan Regal ile ortaklık kurmaktan gurur duyduklarını dile getirdi.

ADA Coin, Cardano platformunun kripto para birimidir. ADA satın almak isteyenler, Binance, Coinbase, Huobi Global, KuCoin, Gate.io, Kraken, Bithumb ve Bitfinex gibi popüler kripto para borsalarını kullanabilirler.

ADA Coin, Cardano platformunun kripto para birimidir. ADA satın almak isteyenler, Binance, Coinbase, Huobi Global, KuCoin, Gate.io, Kraken, Bithumb ve Bitfinex gibi popüler kripto para borsalarını kullanabilirler.

ADA Coin fiyatı, 1,35 dolar ve 1,40 dolar seviyelerinin üstünde güçlü bir ralli başlattı. ADA fiyatının 1,45 doların üstüne çıktığı görüldü. 1,47 doların üstünde net bir kırılma gerçekleşmesi halinde ADA fiyatı, 1,50 dolara kadar çıkabilir.

Cardano 10 dolar olur mu? sorusuna yanıt verebilmek için farklı tahminlerin incelenmesi gerekiyor. Wallet Investor analistleri tarafından yapılan tahminlere göre, ADA fiyatının, 1 yıl içerisinde 3,10 dolara, 5 yıl içerisinde ise 10,46 dolara kadar yükselmesi bekleniyor.

Gov Capital analistleri tarafından yapılan tahminlere göre ise ADA fiyatının, 1 yıl içerisinde 2,60 dolara, 5 yıl içerisinde ise 11,77 dolara kadar çıkması bekleniyor. Sonuç olarak uzun vadede ADA fiyatının 10 dolara kadar yükseleceği öngörülüyor.

Coin Quora, ADA fiyat tahmini konusunda oldukça iyimser. ADA fiyatının 2022 yılının sonuna kadar 15 dolar olmasa bile 12 dolara kadar yükselebileceğini düşünüyor. 2023 yılı için 18 dolarlık bir fiyat hedefi belirleyen Coin Quora, bu şekilde kripto para birimine güvendiğini gösteriyor.

Coinpedia ise ADA fiyatının, bu yıl başlayan yükseliş serisine devam edebileceğini düşünüyor. ADA fiyatının 2022 yılına 1 dolar ila 1,54 dolar arasında bir başlangıç yapabileceğini kaydeden Coinpedia, söz konusu fiyatın sene içerisinde 15,17 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyor. Coinpedia, düşüş trendinin baskın olması durumunda ise ADA fiyatının 2,29 dolar yakınlarında işlem görebileceğini belirtiyor. Söz konusu site, 2025 senesinde boğa senaryosu hedefi olarak 25,37 dolara işaret ediyor.

Cardano 1.000 dolar olur mu? sorusu da en fazla aranan başlıklardan biri. Cardano, Eylül ayında hayata geçirilen Alonzo güncellemesinden sonra akıllı sözleşmeleri desteklemeye başladı. Cardano tabanlı Plutus platformuna dayalı akıllı sözleşmelerin 8 Aralık itibarıyla 800’ü geçtiği ifade edilmişti. Cardano, bundan önce de merkeziyetsizliği daha kolay bir hale getirmek için P2P test ağını piyasaya sürmüştü.

Her ne kadar yeni gelişmelere imza atılsa da ADA fiyatının kısa veya uzun vadede 1,000 dolar gibi bir seviyeye ulaşması oldukça zor görünüyor. Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, ADA fiyatının, 2022 yılında 2,38 dolara, 2023 yılında 2,47 dolara, 2024 yılında 3,24 dolara, 2025 yılında 2,65 dolara, 2026 yılında 3,84 dolara, 2027 yılında 4,9 dolara ve 2028 yılında ise 6,13 dolara kadar yükselmesi bekleniyor.

Cardano Coin geleceği için birbirinden farklı tahminlere bakarak belirli bir yol haritası oluşturulabilir. Cardano Coin 2022 yılında nasıl bir tabloya sahip olacak?

Digital Coin Price: Cardano Coin Geleceği 2022

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Cardano (ADA) fiyatının, 2022 yılının Ocak ayında ortalama 2,51 dolar, Şubat ayında ortalama 2,55 dolar, Mart ayında ortalama 2,52 dolar, Nisan ayında ortalama 2,51 dolar, Mayıs ayında ortalama 2,14 dolar, Haziran ayında ortalama 2,53 dolar, Temmuz ayında ortalama 2,48 dolar, Ağustos ayında ortalama 2,02 dolar, Eylül ayında ortalama 2,04 dolar, Ekim ayında ortalama 2,25 dolar, Kasım ayında ortalama 2,54 dolar ve Aralık ayında ortalama 2,48 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor.

TradingBeasts: Cardano Coin Geleceği 2022

TradingBeasts tarafından yapılan tahminlere göre, Cardano (ADA) fiyatının, 2022 yılının Ocak ayında ortalama 1,407 dolar, Şubat ayında ortalama 1,417 dolar, Mart ayında ortalama 1,425 dolar, Nisan ayında 1,433 dolar, Mayıs ayında ortalama 1,438 dolar, Haziran ayında 1,443 dolar, Temmuz ayında ortalama 1,445 dolar, Ağustos ayında ortalama 1,446 dolar, Eylül ayında ortalama 1,445 dolar, Ekim ayında ortalama 1,442 dolar, Kasım ayında ortalama 1,437 dolar ve Aralık ayında ortalama 1,430 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

Digital Coin Price: Cardano Coin Geleceği 2023

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Cardano (ADA) fiyatının, 2023 yılının Ocak ayında ortalama 2,34 dolar, Şubat ayında ortalama 2,33 dolar, Mart ayında ortalama 2,27 dolar, Nisan ayında ortalama 2,1 dolar, Mayıs ayında ortalama 2,29 dolar, Haziran ayında ortalama 2,66 dolar, Temmuz ayında ortalama 2,51 dolar, Ağustos ayında ortalama 2,75 dolar, Eylül ayında ortalama 2,09 dolar, Ekim ayında ortalama 2,45 dolar, Kasım ayında ortalama 2,81 dolar ve Aralık ayında ortalama 3,02 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor.

TradingBeasts: Cardano Coin Geleceği 2023

TradingBeasts tarafından yapılan tahminlere göre, Cardano (ADA) fiyatının, 2023 yılının Ocak ayında ortalama 1,420 dolar, Şubat ayında ortalama 1,407 dolar, Mart ayında ortalama 1,393 dolar, Nisan ayında ortalama 1,373 dolar, Mayıs ayında ortalama 1,895 dolar, Haziran ayında ortalama 1,872 dolar, Temmuz ayında ortalama 1,845 dolar, Ağustos ayında ortalama 1,813 dolar, Eylül ayında ortalama 1,775 dolar, Ekim ayında ortalama 1,731 dolar, Kasım ayında ortalama 1,678 dolar ve Aralık ayında ortalama 1,639 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor.

Digital Coin Price: Cardano Coin Geleceği 2024

Digital Coin Price tarafında yapılan tahminlere göre, Cardano (ADA) fiyatının, 2024 yılının Ocak ayında ortalama 3,14 dolar, Şubat ayında ortalama 3,53 dolar, Mart ayında ortalama 3,04 dolar, Nisan ayında ortalama 2,82 dolar, Mayıs ayında ortalama 3,13 dolar, Haziran ayında ortalama 3,54 dolar, Temmuz ayında ortalama 2,97 dolar, Ağustos ayında ortalama 3,5 dolar, Eylül ayında ortalama 3,55 dolar, Ekim ayında ortalama 3,26 dolar, Kasım ayında ortalama 3,21 dolar ve Aralık ayında ortalama 3,15 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor.

TradingBeasts: Cardano Coin Geleceği 2024

TradingBeasts tarafından yapılan tahminlere göre, Cardano (ADA) fiyatının, 2024 yılının Ocak ayında ortalama 1,706 dolar, Şubat ayında ortalama 1,771 dolar, Mart ayında ortalama 1,831 dolar, Nisan ayında ortalama 1,893 dolar, Mayıs ayında ortalama 1,417 dolar, Haziran ayında ortalama 1,486 dolar, Temmuz ayında ortalama 1,549 dolar, Ağustos ayında ortalama 1,613 dolar, Eylül ayında ortalama 1,674 dolar, Ekim ayında ortalama 1,731 dolar, Kasım ayında ortalama 1,788 dolar ve Aralık ayında ortalama 1,842 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

ADA yorum konusunda ilk dikkat çeken şey Alonzo güncellemesidir. Cardano, Alonzo güncellemesiyle birlikte akıllı sözleşmeleri desteklemeye başladı. Söz konusu güncellemeyle birlikte ekosisteme merkeziyetsiz finans (DeFi) projelerinin eklenebileceği bildirildi. Fakat güncelleme, şimdilik bekleneni veremedi. Cardano ekosistemi henüz önemli projeleri kendisine çekmeyi başaramadı. Yani ADA fiyatında yükselişi tetikleyebilecek bir durum gerçekleşmedi.