Anasayfa Shiba Inu Haberleri

Shiba Inu Haberleri

Shiba Inu, canlı bir merkeziyetsiz finans ekosistemi oluşturmayı hedefleyen bir kripto varlıktır. Ethereum'un güçlü ağından faydalanan Shiba Inu, tıpkı Dogecoin gibi köpek temalı bir meme coin'dir. Fakat Dogecoin'den daha fazlasını yapmayı hedefleyen Shiba Inu, merkeziyetsiz bir topluluk oluşturma deneyi olarak kabul ediliyor. Meme coin imajından kurtulmak isteyen Shiba Inu, bunun için kullanım alanlarını artırmaya ve yeni iş birliklerine imza atmaya devam ediyor. 

Shiba Inu Sıkça Sorulan Sorular

Tümünü Görüntüle

Shiba Token olarak da bilinen Shiba Inu, meme tabanlı bir kripto para birimi ve yatırım aracıdır. Mizahi amaçla oluşturulmuş meme coinlerin en popülerleri arasında yer alır ve lakabı, rakibinden ilhamla “Doge Killer”dır. 

Shiba Token, Japonya’da popüler bir av köpeği ırkı olan Shiba Inu’dan ilham almıştır. Shiba Inu, oluşturulma aşamasında logosundan ismine kadar birçok yönden bu Japon köpek ırkına benzetilmiştir. 

Shiba Inu herhangi bir coine bağlı değildir; fakat kripto para piyasasında en bilinen meme coin olan Dogecoin’den esinlenerek oluşturulmuştur. Shiba Inu, rekabetleri sebebiyle “Doge Killer” olarak anılır. 

Evet; Shiba Inu, Ethereum tabanlı olması sebebiyle aynı ETH gibi sınırsız arza sahip bir kripto para birimidir. Shiba Inu’nun maksimum üretileceği adet herhangi bir kaynakta belirtilmemiştir.

Shiba Inu, maksimum arzı belirtilmemiş ve potansiyel arzı sınırsız bir kripto para birimidir. CoinMarketCap gibi popüler listeleme platformlarında, maksimum arzı konusunda herhangi bir veri yoktur ve dolaşımdaki arzı sıklıkla değişmektedir.