Anasayfa Sektörel eToro Onay Aldı: Tüm AB Ülkelerinde Kripto Hizmeti Sunacak!

eToro Onay Aldı: Tüm AB Ülkelerinde Kripto Hizmeti Sunacak!

Sektörel

eToro'nun, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde kripto para hizmetleri sunacağı bildirildi.

eToro Onay Aldı: Tüm AB Ülkelerinde Kripto Hizmeti Sunacak!

Kripto brokeri eToro, CySEC CASP onayını aldı ve Aralık 2024'te yapılacak MiCA düzenlemeleri kapsamında Avrupa Birliği genelinde hizmetleri genişletmek için kendini konumlandırdı.

En son CASP lisansına ek olarak eToro; İngiltere, Avustralya, Kıbrıs, Cebelitarık ve ABD dâhil olmak üzere dünya çapında çeşitli bölgelerde yetkilendirilmiştir. Broker, ayrıca İspanya ve Fransa dâhil olmak üzere birçok ülkede dijital varlık sağlayıcı kaydına sahiptir.

AB'de eToro Hizmetleri

eToro, tüm AB ülkelerinde kripto para hizmetlerini tek bir kuruluş olan eToro (Europe) Digital Assets Ltd'den sınır ötesi olarak sunabilir.

Bu, Kripto Varlıklarında AB Piyasaları (MiCA) yönetmeliğinin yürürlüğe girdiği Aralık 2024'te mümkün olacak. eToro CEO Yardımcısı Dr Hedva Ber, şu ifadeleri kullandı:

Bu kayıt, MiCA gelecek yıl yürürlüğe girdiğinde kripto için yeni bir dönemi kucaklamaya yüzde 100 hazır olduğumuzun sinyalini veriyor.

Söz konusu isim, Avrupa'nın şirket için önemli bir bölge olduğunu da sözlerine ekledi. Bu bölge, eToro kullanıcılarının çoğuna ev sahipliği yapıyor. Broker, Avrupalılara çeşitlendirilmiş bir portföy içinde çok çeşitli kripto varlıklarına kolay erişim sunmaya devam etmeyi amaçlıyor.

eToro Onay Aldı: Tüm AB Ülkelerinde Kripto Hizmeti Sunacak!

CASP, eToro'ya Nasıl Yardımcı Olacak?

Hizmet sağlayıcılar için temel sorunlardan biri her zaman ilgili lisansın bir devletin topraklarıyla sınırlandırılması olmuştur. Aynı zamanda, faaliyetin kendisi de sınırlarının ötesine uzanmaktadır.

MiCA'nın önemli bir yeniliği, katılımcı ülkelerden yalnızca birinde lisans almaya tabi olarak AB genelinde faaliyet gösterme izni alma fırsatıdır.

CASP ile birlikte hizmet sağlayıcı, diğer AB ülkelerinin düzenleyicilerine bildirimde bulunur ve bildirim tarihinden itibaren 15 gün sonra hizmet sunmaya başlama hakkına sahip olur.

eToro Onay Aldı: Tüm AB Ülkelerinde Kripto Hizmeti Sunacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Kripto Ticaretinin Kralı: Merkezi Olmayan Borsalar (DEX) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
ChatGPT’nin En Büyük Rakibi Olan Google Bard Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Para Birimleri Neye Göre Yükselir?
Rehber Burak Atik
Piramit ve Ponzi Sistemler Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan