Anasayfa Rehber Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?

Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?

Rehber

Exen coin (Bitexen) nedir? Nasıl alınır? Bitexen güvenilir mi? Exen coin (Bitexen) fiyatı, grafiği, yorum Koinbox'da...

Exen Coin (Bitexen) Nedir? Nasıl Alınır?

Ülkemizde Türk Lirasıyla işlem yapma özelliği ile bilinen Bitexen kripto para borsası, kendisine ait bir de Exen Coin’e sahip. Bitexen, işlevsel arayüzünün yanı sıra komisyon ücretlerinin düşüklüğü ve API erişimi sağlaması ile dikkat çeken, hızlı ve güvenilir bir kripto para borsası olarak tanınıyor. Peki Bitexen coini olan Exen Coin nedir? Bu sorunun cevabını yazımız içerisinde detaylı cevaplarla bulabilirsiniz…

Exen Coin (EXEN) Nedir?

Exen Coin, Bitexen borsasının ürettiği Ethereum ve Blockchain tabanlı bir ERC-20 tipi kripto paradır. 15 milyon arzı bulunan Exen Coin, Bitexen borsasının kullanıcılarına ücretsiz olarak veriliyor. Bitexen hesabı oluşturanlar ve arkadaşlarına tavsiyede bulunan Exen Coin kazanma şansı yakalıyor. Bunun yanı sıra bazı dönemlerde düzenlenen çeşitli yarışma veya kampanya gibi etkinliklerle de Exen Coin kazanma fırsatı sunuluyor. Exen Coin fiyatı ise kullanıcıların aralarında yaptıkları alım satım işlemlerine bağlı olarak belirlenir.

Exen Coin (EXEN) Ne İşe Yarar?

Exen Coin, ücret karşılığı verilen bir kripto para olmayıp, ücretsiz dağıtılması ve fiyatının kullanıcıların yaptığı alım satımlara bağlı olması nedeniyle dikkat çekiyor. Bu özellikleri sayesinde Exen Coin’in amacı, Bitexen borsasının sağlayacağı başarılarda, kullanıcıların pay sahibi olmasını sağlamak.

Exen Coin (EXEN) Nereden Alınır?

Exen Coin, Bitexen borsası tarafından kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıtılır ve Bitexen borsasından alınabilir.

Exen Coin (EXEN) Nasıl Alınır?

Exen Coin ücretsiz olarak dağıtılan bir kripto para birimi olduğundan bahsetmiştik. Bitexen borsası tarafından dağıtılan bu coinler, 4 aşamada dağıtılır. Bu aşamalar, bir önceki aşamadaki kriterlerin gerçekleşmesi sonucu başlar. Her bir yeni aşamada dağıtılacak Exen Coin miktarı sabit durur. Ancak, kullanıcıların ve referanslarının alacağı ödüllerde azalma yaşanır.

Bunun yanı sıra Bitexen, bazı zaman aralıklarında düzenlediği yarışmalar veya kampanyalar ile de kullanıcılarına Exen Coin kazanma şansı tanıyor.

Exen Coin (EXEN) Fiyatı

Exen Coin fiyatı, borsalarda işlem görmemesi nedeniyle, sadece kullanıcıların arasında gerçekleşen alım satım işlemleri sonucunda belirlenir. 1 Exen Coin şu anda 27,90 TL’den işlem görmektedir.

Exen Coin (EXEN) Grafiği

Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?

Exen Coin’in grafiğine bakıldığında Exen fiyatı son günlerde yüksek oranda oynaklık görmüştür. Bitexen borsası tarafından, kullanıcılara dağıtılan bu coin, aynı zamanda yarışma veya kampanya gibi türlü etkinliklerle de verilebildiğinden dolayı dağıtıldığı günden itibaren düşüşe geçmiştir. Yine de Exen coin günümüzde en düşük sevilerinde değildir.

Exen Coin (EXEN) Piyasa Değeri

Exen Coin, Bitexen tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak dağıtımı yapılan bir kripto para birimidir ve piyasa değeri hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

Exen Coin (EXEN) Yükselir mi?

Exen Coin fiyatı, kullanıcıların alım satım işlemlerine bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle yükselip yükselemeyeceği ile ilgili herhangi bir tahminde bulunulamaz.

Exen Coin (EXEN) Haberleri

Exen Coin (Bitexen) hakkında çıkan haberlerden bazılarını sizler için şu şekilde derledik:

Bitexen, 2 Milyon Exen Coin Dağıtımı Yaptı

Yerli bir kripto para borsası olan Bitexen, 5 aşamada dağıtımını yapacağını açıkladığı Exen Coin’in ilk aşamasını gerçekleştirdiğini açıkladı.

Toplamda 15 milyon üretilecek olan Exen Coin’in, ilk dağıtımda 2 milyonunun kullanıcılara dağıtıldığı açıklandı. Bitexen borsasının kurucu ortağı olan Murat Çelik, iki haftada ilk dağıtımı gerçekleştirdiklerini ve bunun planladıkları sürenin çok daha altında olduğunu belirtti. Kullanıcılara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Çelik, dağıtımların aynı şekilde devam etmesini dilediğini aktardı.

Bitexen Yöneticisinden ‘Bitexen Güvenilir mi?’ Sorusuna Cevap Geldi

Bitexen borsasının Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yapan Kemal Cenk Erdem, Bitexen borsası ve Exen Coin hakkında pek çok soruya cevap verdi. İzleyicilerden gelen ‘Bitexen Güvenilir mi?’ sorusuna da açıklık getirdi.

Erdem, verdiği cevapta Bitexen’in güncel kullanıcı sayısının fazlalığına dikkat çekti ve ne kadar büyük bir kripto para borsası olduklarını kanıtladı. Fazla bilgi isteniyor şeklinde gelen eleştirilere de yanıt veren Erdem, bunun geleceğe yönelik düşünülmüş bir güvenlik önlemi olduğunu belirtti.

Exen Coin (EXEN) Kaç TL?

Bitexen borsasında Exen Coin bu yazının kaleme alındığı dakikada 27,90 Türk Lirasından el değiştirmektedir.

Exen Coin (EXEN) Ne Zaman Çıktı?

Bitexen, 2018 senesinin Haziran ayında işlem göstermeye başlamıştır.

1 Exen Kaç TL?

1 Exen Coin şu anda 27,90 TL’den işlem görüyor. Söz konusu kripto para birimi, tüm zamanların en yüksek seviyesine 44,61 TL ile ulaştı. Tüm zamanların en düşük seviyesi ise 10,82 TL olarak kayıtlara geçti.

Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?

Exen Coin Kime Ait?

Exen Coin, Bitexen Teknoloji A.Ş.’nin hayata geçirdiği ekosistemin en önemli parçası olarak karşımıza çıkıyor. Bitexen borsasında Exen Coin sahiplerine büyük fırsatlar sunuluyor. Yalnızca 15 milyon tane üretilen Exen Coin, ücretsiz bir şekilde Bitexen kullanıcılarına dağıtılıyor.

Bitexen vasıtasıyla sağlanan Exen Coin dışı işlem ücretleri gelirinin yüzde 50’siyle geri alım yapılıyor. Exen Coin olarak sağlanan işlem ücretleri gelirinin ise yüzde 100’üyle geri alım yapılıyor. Söz konusu geri alımın, dolaşımdaki Exen Coin arzı sıfırlanıncaya kadar sürdürüleceği ifade ediliyor.

Exen Coin Geleceği 2021

Exen Coin fiyatı, 2021 yılının kalan aylarında nasıl bir tabloya sahip olacak? Bu soruya yanıt verebilmek için farklı tahminlere bakmanızda fayda var.

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Exen Coin fiyatının, 2021 yılının Eylül ayında ortalama 4,41 dolar, Ekim ayında ortalama 4,56 dolar, Kasım ayında ortalama 4,2 dolar ve Aralık ayında ortalama 5,01 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

Wallet Investor tarafından yapılan tahminler ise şu şekilde:

Exen Coin 2021 Eylül fiyat tahmini

Exen Coin fiyatının, Eylül ayının başında ortalama 3,25 dolar seviyesinde olacağı tahmin edilirken, Eylül ayının sonunda ise ortalama 3,42 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor.

Exen Coin 2021 Ekim fiyat tahmini

Exen Coin fiyatının, Ekim ayının başında ortalama 3,41 dolar seviyesinde olması beklenirken, Ekim ayının sonunda ise ortalama 3,57 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor.

Exen 2021 Kasım fiyat tahmini

Exen Coin fiyatının, Kasım ayının başında ortalama 3,58 dolar seviyesinde olacağı öngörülürken, Kasım ayının sonunda ise ortalama 3,72 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

Exen Coin 2021 Aralık fiyat tahmini

Exen Coin fiyatının, Aralık ayının başında ortalama 3,75 dolar seviyesinde olacağı tahmin edilirken, Aralık ayının sonunda ise 3,90 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor.

Exen Coin Yorumları

Exen Coin hakkında yapılan yorumlardan bazıları şu şekilde:

Binance’e girecek gibi yapıp milletin parasına çöken coin. Exenpay ile milletin parasını aldılar, bakalım Exen Coin’de ne zaman satış yapıp çıkılacak. Bu kafayla MASAK, SPK bir gün kapınıza dayanıp kervana takar.

Roketleyecek diye beklediğimiz coin.

10 Exen Coin’im var. Elbet bir gün değeri 1,000 TL olur, bekleyeyim diyorum. Çeksem zaten kesin harcarım. Altın yatırımı gibi düşünüyorum. 1 gram altın almakla hiçbir farkı yok. Bugün 20 liraysa yarın 1 lira olacak hâli yok ya. Umarım pişman etmez beni çekmediğime.

Elimde şu an 1,150 Exen Coin var ve uzun vadeli tutmayı planlıyorum. 1 Exen Coin’in 2023-24 civarlarında ciddi bir fiyata geleceğini düşünüyorum. Öte yandan, yakma işlemi de olmakta. Piyasadan yavaş yavaş hediye olarak dağıtılan Exen Coin’ler eriyecek. Bu şekilde azalacak olan Exen Coin’lerin değeri de artmaya devam edecek.

Exen Coin Kazanma Yolları

Exen Coin, 15 milyon tane üretildi. Fakat her 3 ayda bir olacak şekilde Exen Coin arzında azaltmaya giden Bitexen borsası, bu süreçte sağladığı gelirin yüzde 50’lik bölümünü kullanıcılara ait Exen Coin varlıklarını satın almak amacıyla kullanıyor. Satın alınan Exen Coin’ler, yine Bitexen borsası tarafından yakılıyor. Exen Coin sahipleri, bu şekilde kazanç elde edebiliyor.

Öte yandan, Exen Coin sahipleri, kripto varlıkları kendi aralarında alıp satabiliyor ve bu şekilde gelir sağlayabiliyor. Bitexen borsası, gelecekte Exen Coin’e değer kazandırmayı hedefliyor. Bahsettiğimiz borsa, Exen Coin arzının azaltılması ve kullanıcı sayısının artırılması aracılığıyla söz konusu hedefini yerine getirmeye çalışıyor.

Bitexen borsasında hesap açanlar yani söz konusu borsaya üye olanlar Exen Coin kazanabiliyor. Yeni Bitexen kullanıcılarına referans olanlara da aynı şekilde Exen Coin veriliyor. Exen Coin arzının kalan bölümü ise birbirinden farklı kampanya ve yarışmalar vasıtasıyla kullanıcılar arasında paylaştırılıyor.

Exen Coin Güvenilir mi?

Exen Coin, yalnızca Bitexen borsasında listelendiği için akıllarda soru işaretlerine neden oluyor. KuCoin Shares ve Binance Coin gibi kripto para birimleri, farklı borsalarda listelense bile işlem hacminin büyük bir bölümü kendi borsalarında yoğunlaşıyor.

Exen Coin, KuCoin Shares ve Binance Coin, yalnızca kendi borsalarına ilişkin hedefler doğrultusunda kullanılıyor. Bu durumda Exen Coin’in farklı borsalarda listelenmesini beklemek çok da doğru olmayabilir. Yani Exen Coin’in birden fazla borsada listelenmesi onu daha güvenilir bir hale getirir mi bilmiyoruz.

Bitexen borsasının güvenilir olup olmadığı konusunda kesin bir açıklama yapmak mümkün değil. Söz konusu borsanın diğerlerine göre daha fazla kullanıcı bilgisi talep etmesi yatırımcılar arasında endişeye yol açıyor.

Bitexen Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cenk Erdem, bu konu hakkında yaptığı bir açıklamada, Türkiye’de kripto para endüstrisine yönelik yeni düzenlemelerin yapılacağını düşündüğünü, bu nedenle kullanıcı bilgilerinin toplandığını ifade etti. İlerleyen süreçte yasal olarak herhangi bir problemle karşı karşıya kalmak istemeyen Bitexen, bu tarz politikalara başvuruyor.

5 Exen Coin Kaç TL?

5 Exen Coin kaç TL? sorusuna yanıt verebilmek için 1 Exen Coin’in kaç TL’den işlem gördüğüne bakmamız gerekiyor. 1 Exen Coin, şu anda 27,90 TL seviyesinde… Bu bilgiden yola çıkarak 5 Exen Coin’in kaç TL’ye tekabül ettiğini hesaplayabilirsiniz. Bitexen, hem yeni hesap açanlara hem de yeni kullanıcılara referans olanlara 5 Exen Coin hediye ettiği kampanyalarıyla dikkat çekiyor.

Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Yorumlar(0)
Koinbox Lounge