Kripto Para Haberleri

Facebook ABD’ye karşı Libra projesini sonlandırmalı mı?

ABONE OL:

Kripto paraların arasına girecek olan ancak stablecoin olarak bilinen Libra projesi henüz kullanıcılar tarafından satın alınamaz durumda. Ancak Facebook 2020 yılında ABD onayı ile birlikte kripto para birimini satışa sunacak ve değerinin her zaman sabit olarak kalacağını açıklayacak. Kripto para birimi yatırımcılarını çok yakından ilgilendiren bu konu aslında şirketin Başkan Donald J. Trump dahil birçok isimle sorunlar yaşaması nedeniyle ”her an iptal edilebilir” durumunda. Bir tarafta ise ABD’li siyasetçiler Libra’nın yasaklanması durumunda veya geç kalması durumunda Çin tarafından sektöründen esir alınacağını ve ABD’nin çok büyük zarara gireceğini iddia ediyorlar.

Libra Projesi

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg’e bu dönemde bazıları da ABD tarafından onay verilse ve hatta öyle ki teşvikler verilse bile Libra projesine son vermesi gerektiğini, ABD Ulusal Rezerv Bankası’nın da bu konuda hızlı adımlar atamayacağı için baskı politikası uygulanmasının etkilerini ABD’li siyasetçilerin çok kısa süre içerisinde anlaması ‘gerektiğini’ belirtiyorlar.

Facebook ABD merkezli bir sosyal medya şirketi olarak bu projeden milyarlarca dolar kazanabilecek ve bu konuda geri adım atması mümkün görülmüyor. Eğer böyle bir adım atılırsa Facebook’a ABD yönetimi zorla Libra’yı çıkarttırmayı bile deneme yoluna gidebilir ki bu istenmeyen bir sonuç.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Dünyanın En Çok Kripto Para Kullanılan 10 Ülkesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu