Facebook kripto parasını Hindistan’da test edebilir

1 Dakikada Okunabilir


Economic Times, bazı önemli Hint Bitcoin yatırımcılarının ve fintech girişimcilerinin Facebook’un önerdiği kripto para birimi projesinin göründüğü gibi olamayacağına ve bankaların para transferi yapmaları veya sanal para birimine izin vermeleri konusunda endişeleri olduğunu iddia ettiler.

Bazı şirketlere göre, Facebook’un rivayet edilen stabilcoin projesi Hindistan’da test edilecek ve yasal olarak uyumlu olmasını sağlamak için, şu anda bankacılık kanallarının kripto para birimini içeren işlemlerde kullanılmasını yasaklayan düzenlemeleri atlamasında büyük bir rol oynayacak. Hindistan yönetiminin ABD ile bazı konularda ticari olarak yakın görüşmeleri var ve ABD, Hindistan’da üretim yapan milyarlarca dolar değerinde ülkedeki ekonomiyi kontrol eden bir ülke.

Bu nedenle, Facebook’un eşler arası gerçekleşen işlemlere izin vermesi beklenebilir. Bu, Bitcoin ile uğraşan yerel şirketlerin aksine, Facebook’un sisteminin para transfer etmek için banka hesaplarına ihtiyaç duymayacağı anlamına gelebilir.

Hintli kripto para borsası WazirX’in kurucusu Nischal Shetty şunları söyledi:

EĞER BU (FACEBOOK’UN STABİL KRİPTO PARASI) BİR GERÇEK HALİNE GELİRSE, TÜM KRİPTO ENDÜSTRİSİNİ DEĞİŞTİRECEK BİR HAMLE OLABİLİR. PARA BİRİMİ KENDİ PLATFORMLARINDA ÇALIŞIYORSA, FACEBOOK ENDİŞELENMEK ZORUNDA KALMAYABİLİR. BİR PLATFORMDAKİ KULLANICILARIN, ÖRNEĞİN TOKENLAR BİÇİMİNDE, BİRBİRLERİ ARASINDA DEĞER ALIŞVERİŞİNDE BULUNMALARINI ENGELLEYEN BİR YASA HENÜZ HİNDİSTAN’DA BULUNMAMAKTA.

Bir başka borsa, RupeeCoin, Facebook haberini memnuniyetle karşıladı, ancak bazı açıklamaları olduğunu söyledi:

Bu Hindistan için ve yönetimin kripto paralar hakkındaki kararını olumlu olarak etkileyebilecek bir kapsamlı proje.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
80
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
80
Şaşkın
Lol Lol
201
Lol
Harika Harika
80
Harika
Korkunç Korkunç
40
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!