Kripto Para Haberleri

Facebook Libra için lobicilik faaliyetlerine milyarlarca dolar değerinde harcamalar yapabilir

Libra için lobicilik faaliyetlerine başlamaya çok kısa bir zaman var. İnsanlar için Libra çok iyi gösterildi ve insanların hayatını büyük oranda ödemeler açısından kolaylaştıracağı iddia edildi. Dünya teknoloji ve sosyal medya devi Facebook Libra için insanların aklında böyle yer edindi ancak hükümetlerin ve finans sektöründe ise üstünkörü sözler ile başarılı olması ve  bu sözler ile finans dünyasının devlerini ve yetkilileri kandırması ve göz boyaması mümkün olmadı. Facebook, daha önce çok fazla skandallar ile adından söz ettirdi. İnsanlar Facebook adını duyunca seçimlere müdahaleye bile izin veren ancak platformda yer alan yalan içerikleri engellemeyen bir platformu akla getiriyor. Facebook, kullanıcı verilerini izliyor ve bunları depolayarak insanların kişisel bilgilerini ele geçirmeye devam ediyor. Tüm dünya bu konuda artık bilgi sahibi olmaya yönelik haberler sonrasında daha fazla bilgi sahibi.

Ancak Libra için veri skandallarının olması halinde bunun hiçbir şekilde telafisi olmayacağı, aileleri karartabilecek olduğu düşünüldüğünde lobicilik faaliyetlerine milyarlarca dolar para harcanması durumunda bile Libra için hükümetlerin onay vermesinin mümkün olamayabileceği düşünülüyor.

ABD yönetiminin Libra için Facebook’a bankacılık lisansını zorunlu tutması ve tüm şirketi bankacılık lisansı adı altında gelir vergisi ödemeye zorlaması durumunda Libra projesi sonsuza dek olmasa da uzun süreliğine rafa kaldırılabilir. Facebook’u bu konuda ödemesi gereken milyarlarca dolar değerinde ödemeler bekliyor. Facebook’un bu konuda neler yapacağı ise henüz merak konusu.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu