Kripto Para Haberleri

Facebook Libra için lobicilik faaliyetlerine ne zaman başlayacak?

Bugün Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in Libra için milyonlarca dolar lobicilik faaliyetleri için para harcayarak regülatörlerden onay alacaklarının sözünü vermesi sonrasında kullanıcılar Libra için lobicilik faaliyetlerinin ne kadar süre sonra başlayacak olduğunu düşünmeye başladı. Libra için yapılacak olan lobicilik faaliyetleri Facebook için belki milyarlarca dolar harcanmasına neden olacak ancak sonuçta kazanan taraf yine Facebook olacak. Libra ile şirketin birkaç yıl içerisinde eğer tahminler doğru olursa tekel haline gelebileceği, Libra üzerinden bugüne kadar kazanıp kazanabileceği tüm kazançların birkaç kat fazlasından daha fazlasını kazanabilecek olduğu tahmin ediliyor.

Libra için lobicilik faaliyetleri son derece önemli ve aksi durumda Facebook, Libra için ABD ve AB’de pek fazla kendisine sunulan engelleri aşabileceğe benzemiyor. Facebook, bu engelleri parasının gücü sayesinde aşabilir ancak bunu kısa süre içerisinde yapması beklenen lobicilik faaliyetlerinin sonucu gösterecek. Kesin olarak başarılı olup olmayacağı konusunda merak konusu olan Libra’nın regülatörlerden onay alıp almayacak olduğu konusu lobicilik faaliyetlerine harcanacak milyarlarca dolar ile kısa süre içerisinde olmasa bile 2020 ortasına kadar veya ortalarına bile kalmasına gerek olmayan bir tarihte yapılabilir.

Libra için yapılacak tüm çalışmalar şirketin kasasından eksilecek para demek olsa da şirket daha sonrasında belki de kat be kat fazlasını kazanabilecek olduğu için Libra için para harcamaktan çekinmeyecek gibi görünüyor ve bunun adımlarını bugünden atmaya başladı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu