Facebook’tan kripto parası hakkında yeni bilgi istendi!

1 Dakikada Okunabilir


Amerika Birleşik Devletleri Senatosu’nun Bankacılık, Konut ve Kentsel İşleri Komitesi’nin sosyal medya ana Facebook’tan rivayet edilen yerel kripto para birimi projesi Facebook Coin hakkında daha fazla bilgi istediği bildiriliyor. Komite, 9 Mayıs 2019 tarihli olarak Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’e bir mektup gönderdi.

Sosyal medya şirketi daha önce, kullanıcı veri gizliliği endişeleri ve skandallar geçen yıl çekişmeye başladığında yasa koyucunun dikkatinin odağına girdi ve kripto para birimleri konusunda da bazı adımlar atmasının hemen ardından tepki çekti. Nisan 2018’de, şirketin kurucusu ve CEO’su, Kongre üyelerinin önünde ifade verdi ve özür diledi ve Facebook’un uygulamaları ve kullanıcı verilerine yönelik yaklaşımları hakkındaki sorularını yanıtladı. Şirketin ülkenin gizlilik mevzuatını ihlal ettiği bildirildikten sonra Facebook da Kanada’da sorun yaşadı.

Senato komitesinin mektubu Facebook’a, şirketin, kullanıcılarının kredi kapasitelerine ve kredi durumlarına özgü verileri veya reklam verenlerin kredi sağlama yeteneklerini değerlendirmelerini sağlayacak bilgileri toplayıp toplamadığını sordu.

Facebook’un son derece gizli olan yeni kripto para projeleri hakkında çok az şey biliniyor, bu proje kendi kripto para birimini geliştirmeyi amaçlıyordu. Şifreli benzersiz bir modele sahip olacak bir stabilcoin olduğu söyleniyor. Facebook, bildirilen milyarlarca dolar tutarında yüksek güvenlikli bu projeye fon sağlamak için çoktan yola çıktı. Tim Draper gibi büyük girişimci kapitalistler de projeye ilgi gösterdiler ve göstermeye devam edecekler gibi görünüyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
40
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
40
Şaşkın
Lol Lol
161
Lol
Harika Harika
40
Harika
Korkunç Korkunç
403
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!