Kripto Para Haberleri

FBI, Dijital Kripto Borsalarını ve Kripto Sahiplerini Olası Tehditlere Karşı Uyardı

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), bu hafta borsalara ve kripto sahiplerine yönelik olası saldırılar hakkında endüstri çapında bir uyarı yayınladı. Kurum, bu varlıkları ele geçirmek için sanal varlık platformlarını aktif olarak takip eden ve bu süreçte finansal kayıplara neden olan tehditler olduğunu açıkladı. Sim takası, hesap hırsızlığı ve teknik destek personeli bu saldırıları gerçekleştirmenin araçlarıdır.

FBI Kripto Para Saldırılarını Bekliyor

FBI, geçen hafta kripto para borsalarına ve sahiplerine yapılacak saldırılara karşı bir uyarı yayınladı. Uyarı, istenen bilgileri belirli gruplara dağıtmak için tasarlanmış TLP protokolü kullanılarak dağıtıldı. Yeşil atama aldı, yani FBI, kripto topluluğundaki akranların ve ortak kuruluşların bu bilgileri paylaşmasına izin veriyor.

FBI, harekete geçmek için bu şirketlerdeki güvenlik açıklarını aktif olarak izleyen gruplar olduğunu belirtiyor. Bu grupların bu araçları elde etmek için bir grup teknik kullandığını açıklar. Bu teknikler arasında sim takası, teknik destek dolandırıcılığı ve hesap çalma sayılabilir. Uyarı ayrıca kurumların varlıklarını güvende tutmaları için bazı önerileri de detaylandırıyor: Gelen postaları takip etmek ve olağandışı hareketler için hesapları izlemek.

FBI, kripto para sahiplerine her zaman iki faktörlü kimlik doğrulama kullanmalarını ve sosyal medyada paylaştıkları bilgilerden haberdar olmalarını tavsiye ediyor. Ancak sim takas saldırılarını engellemek oldukça zordur.

İlginizi Çekebilir: Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

Sim Değiştirme

sim

Sim takas saldırılarının üstesinden gelmek zordur çünkü tamamlanması nispeten kolaydır. Saldırganın potansiyel kurbanın telefon numarasını ele geçirmesi yeterlidir. Daha sonra bu saldırganlar iki farklı biçimde ilerler: ilki, saldırganların teknoloji temsilcilerini etkilenen kişinin sim kartı kaybettiğine veya zarar verdiğine inandırdığı kimlik hırsızlığını içerir. Bu, saldırgana yeni bir sim kart vermelerini ister.

Diğer vektör, bir telefon operatöründeki içeriden öğrenen kişileri içerir. Saldırgan, potansiyel kurbanın numarasıyla yeni bir sim elde etmek için bu temastan yararlanır. Bu, bir tür çok faktörlü kimlik doğrulama savunması olsa bile, borsalardan erişim elde etmelerini sağlar. FBI daha önce bu tehlikeler konusunda uyarmıştı.

Bazı yüksek profilli sim takas vakaları kamuoyunun gündemine girdi: Blockchain yatırımcısı Michael Terpin, 2020’de bir günah takası saldırısına maruz kaldıktan sonra AT&T’ye ihmal nedeniyle 200 milyon dolarlık tazminat davası açtı. Sonunda bir yargıç davayı reddetti, ancak halkın gözünde sim takas ve kripto para birimleri. Ayrıca Europol, geçen Şubat ayında 100 dolardan fazla kripto para çalan bir sim takas operasyonunu engelledi.

FBI’ın olası kripto para birimi saldırılarına ilişkin son uyarısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu