Kripto Para Haberleri

FCA, Binance’in İngiltere operasyonlarını yasakladı

İngiltere’nin mali düzenleyicisi, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’in herhangi bir düzenlemeye tabi faaliyet yürütemeyeceğini söyledi ve küresel olarak artan bir incelemeye tabi tutulan platform hakkında tüketicilere bir uyarı yayınladı.

Finansal Davranış Otoritesi (FCA), 25 Haziran tarihli bir bildirimde, Binance’in düzenlenmiş tek Birleşik Krallık kuruluşu olan Binance Markets Ltd’nin “FCA’nın önceden yazılı izni olmadan, derhal yürürlüğe girecek şekilde düzenlenmiş herhangi bir faaliyette bulunmamalıdır” dedi .

Ayrıca tüketicilere Binance Markets ve daha geniş Binance grubu hakkında bir uyarı yayınladı.

Binance yaptığı açıklamada, 2020 yılında satın aldığı Binance Markets’in henüz düzenleyici izinlerini kullanmadığını ve FCA’nın bu hareketinin Binance.com web sitesinde sunulan hizmetleri etkilemeyeceğini söyledi.

Bir sözcü, “Düzenleyicilerle çalışırken işbirlikçi bir yaklaşım benimsiyoruz ve uyum yükümlülüklerimizi çok ciddiye alıyoruz. Bu yeni alanda değişen politikaları, kuralları ve yasaları aktif olarak takip ediyoruz.”

Binance geçen yıl Haziran ayında FCA tarafından düzenlenen bir kuruluş satın aldığını ve bunu pound ve euro kullanarak kripto para birimi alım satım hizmetleri sunmak için kullanacağını duyurdu.

fca

Kripto para ticareti İngiltere’de doğrudan düzenlenmiyor olsa da, kripto para birimi türevlerinde ticaret yapmak gibi hizmetler için izin alınması gerekiyor.

FCA, Binance’e 30 Haziran’a kadar web sitesinde ve sosyal medya kanallarında “BINANCE MARKETS LIMITED’İN BK’TA HİÇBİR DÜZENLENEN FAALİYET YAPMASINA İZİN YOK” şeklinde bir bildirim göstermesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca, Birleşik Krallık’taki tüketicilerle ilgili tüm kayıtları güvence altına almalı ve muhafaza etmeli ve bunun 2 Temmuz’a kadar yapıldığını FCA’ya bildirmelidir.

Düzenleyici, bu önlemleri neden aldığını açıklamadı. İngiliz vatandaşları, Binance’in hizmetlerine diğer yetki alanlarında erişmeye devam edebilecek.

FCA, dünyadaki diğer ülkelerle birlikte İngiltere’de de popülaritesi artan kripto para birimi ticareti gözetimini artırıyor.

Ocak ayından bu yana FCA, kripto para birimiyle ilgili hizmetler sunan tüm firmaların kara para aklamayla mücadele kurallarına uyduklarını kaydetmelerini ve göstermelerini şart koşuyor. Ancak bu ayın başlarında sadece beş firmanın kayıt yaptırdığını ve çoğunluğun henüz uyumlu olmadığını söyledi.

Japonya’nın düzenleyicisi, 25 Haziran’da, Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı web sitesinde yayınlanan bir bildiriye göre Binance’in ülkede yasadışı olarak faaliyet gösterdiğini söyledi.

Geçen ay Bloomberg, kara para aklama ve vergi suçlarını araştıran ABD Adalet Bakanlığı ve İç Gelir Servisi yetkililerinin Binance’in işi hakkında bilgi sahibi olan kişilerden bilgi aradıklarını bildirdi.

Nisan ayında, Almanya’nın mali düzenleyicisi BaFin, borsanın yatırımcı izahnamesi olmadan dijital tokenler sunduğu için para cezasına çarptırılma riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir: Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu