Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

FED’in faiz kararsızlığı Bitcoin alımlarını hızlandırıyor

ABD Merkez Bankaları Sistemi (FED) Trump yönetimi altında bazı faiz baskısı ile karşı karşıya kalsa da banka özgür kararlarını yıllar önce aldığı gibi bugünde hiçbir korkusu olmadan alabiliyor. Amerikan yönetiminin merkez bankasına karışmasına izin verilmiyor ve Başkan Trump yönetiminin merkez bankasına öneriler sunmasında sakınca olmasa bile merkez bankasına karışmasına asla izin verilmemekte.

ABD Merkez Bankaları Sistemi (FED) tarafından faiz konusunda bazı kararsız eylemlerin meydana gelmesi sonucunda ise insanlar bu kararlardan çok kısa süre önce kripto para yatırımlarına yöneliyor ve dolar kurunun düşüşü ve yükselişine karşı değil ancak kripto paraların daha çok değer kazanabilecek olduklarını düşünerek bu harekete imza atıyorlar.

Bitcoin alan insanların büyük bir bölümü bu nedenden dolayı Bitcoin satın almıyor ancak bazı insanlar ABD Merkez Bankaları Sistemi (FED) kararları öncesinde yeni kripto para birimlerine yatırım yapıyorlar. Bitcoin fiyatı değeri sürekli değişiyor ve insanlar kripto para konusunda bazı kararsızlıklar yaşıyor olabilirler ancak kısa süre içerisinde bu sorunların aşılması da mümkün değil.

AB ve ABD’nin kripto para konusunda merkez bankası aracılığı ile neredeyse hiçbir etkisi yok. Piyasa kendisini domine ediyor ve kripto para birimlerine yönelik bir karar alınmadığı sürece kripto para piyasası ciddi sorun yaşamıyor ve değerinde beklentilerin çok arkasında bir değişim yaşanmıyor. Kripto para yatırımcıları da buna dikkat ediyor ve piyasayı takip etmekten geri durmuyorlar.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu