Anasayfa Sektörel Ferrari'den Çığır Açan Hamle: Kripto Ödemelerini Kabul Ediyor!

Ferrari'den Çığır Açan Hamle: Kripto Ödemelerini Kabul Ediyor!

Sektörel

Ferrari, çığır açan bir hamle ile ABD'de kripto ödemelerini kabul etme kararını duyurdu.

Ferrari'den Çığır Açan Hamle: Kripto Ödemelerini Kabul Ediyor!

İtalyan lüks spor otomobili Ferrari, Amerika Birleşik Devletleri'nde ödeme aracı olarak kripto para birimlerini kabul etme kararını açıkladı. Ferrari, bu ödeme seçeneğini yakın gelecekte Avrupa'ya genişletmeyi planlıyor.

Reuters tarafından yayınlanan son rapora göre; Ferrari'nin çığır açan hamlesi, büyük ölçüde kriptoya yatırım yapan satıcılardan ve bireysel müşterilerden gelen taleplere yanıt olarak gerçekleştirildi.  

Ferrari'nin Pazarlama ve Ticaret Baş Sorumlusu Enrico Galliera, şirketin lüks otomobillerini kripto yoluyla satma girişimi hakkında yorum yaptı. Gelecek vadeden müşterilerinin önümüzdeki yıllar için rezervasyon yaptırmalarından dolayı Galliera, plan konusunda iyimser görünüyor. Galliera, "Bu, müşterilerimiz olmayan ancak Ferrari alabilecek insanlarla bağlantı kurmamıza yardımcı olacak." dedi. 

Galliera'nın sözleri, Ferrari müşterileri arasında dijital para birimlerinin artan etkisine de ışık tutuyor:

Bazıları, servetlerini kripto para birimleri etrafında inşa eden genç yatırımcılar. Bazıları ise portföylerini çeşitlendirmek isteyen daha geleneksel yatırımcılar.

Ferrari'den Çığır Açan Hamle: Kripto Ödemelerini Kabul Ediyor!

Mevcut Ortamda Sektör Devleri Kripto Ödemelerini Kısıtlıyor

İtalyan şirketin bu hamlesi, özellikle piyasadaki dalgalanma nedeniyle sektör devlerinin kendilerini sanal para ödemelerini kabul etmekten geri çektiği bir dönemde geldi. Buna ek olarak devam eden düzenleyici baskılar ve yüksek enerji tüketimi de bu şirketlerin kripto ödemeleri kullanımını kısıtladı.

Fakat Ferrari, çevre dostu projelerin ve yenilenebilir kaynakların devreye girmesiyle kripto para birimlerinin karbon ayak izini azaltma planlarını hayata geçirdiğini ileri sürerek son derece modern bir kararla ön plana çıktı. Misyonlarını detaylandıran Galliera, "Tüm değer zincirimiz boyunca 2030 yılına kadar karbon nötrlüğüne ulaşma hedefimiz kesinlikle onaylanmıştır." dedi.

Rapora göre şirket, 2024 yılının ilk çeyreğine kadar Avrupa'da bu programı kurmayı planlıyor. Şirket, ayrıca önümüzdeki yıllarda diğer ülkelerde de kripto ödemelerinin kabulünü genişletmeyi amaçlıyor. Galliera, "ABD ve Avrupa'da ilgi aynı. Büyük farklılıklar görmüyoruz." ifadelerini kullandı. 

Ferrari'den Çığır Açan Hamle: Kripto Ödemelerini Kabul Ediyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Bitcoin ETF Nedir?
Rehber Burak Atik
En İyi 20 Bitcoin Cüzdanı
Rehber Hüseyin Özlan