Fidelity Investments kurumsal müşterilere alım-satım hizmeti sunacak

1 Dakikada Okunabilir


Bloomberg, ABD’deki finansal hizmetler devi Fidelity Investments’in, kurumsal müşterilere Bitcoin alım satım seçenekleri sunmasına sadece haftalar kalmış olabileceğini ve tarihte yakın bir zaman içerisinde alım ve satım hizmeti sunulabilecek olduğunu açıkladı. Aynı zamanda başka hizmetlerinde başlatılmasının mümkün olduğu açıklandı.

Bu arada, diğer raporlar da, Bitcoin ticaretini kendi platformlarında sessizce test eden Ameritrade ve E-Trade gibi diğer finansal firmaları da ortaya çıkardı. Bazı firmalar kendi adlarını daha iyi lanse etmek ve yeni bir sektöre girmek için bazı çalışmalar düzenliyor ve kripto para birimi alım ve satım hizmetleri konusunda yeni hizmetler sunmak istiyor. Her üç şirket arasında, halen yönetim altında varlık olarak yaklaşık 4 trilyon ABD doları bulunmaktadır. Hepsi, Bitcoin ticaret işine girmeye ilgi duyduğunu belirtti, ancak Fidelity sadece kurumsal müşterilere odaklanacak, E-Ticaret ise perakende müşterilere kapı açacak.

Bitcoin ve diğer kripto ticaretini kurumsal yatırımlara açma yarışı gayet iyi ve açık bir şekilde devam ediyor ve birçok analist bunun kalıcı bir ivme için yeterli bir imkan olacağına ve Bitcoin’i mevcut uykusundan uyandırmak için ralli yaratabilecek olduğuna inanmakta.

Fidelity şu anda 2,4 trilyon ABD dolarının üzerinde bir yönetim varlığına sahiptir, bu nedenle bu haber Bitcoin için özellikle 27 milyondan fazla müşterisi olduğu için büyük bir ralli başlatılması için ortam oluşturma potansiyeline sahiptir. Henüz resmi bir açıklama ise yapılmadı.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
201
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
201
Şaşkın
Lol Lol
322
Lol
Harika Harika
201
Harika
Korkunç Korkunç
161
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!