Bitcoin Haberleri

Fidye Ödemesi Bitcoin’le Yapıldı Kurumsal Yatırımcılar Geri Çekildi

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük boru hattı olarak bilinen Cononnial Pipeline, kısa bir süre önce siber saldırı ile gündeme geldi ancak bu saldırı sonrası ortaya çıkan gerçekler daha ilgi çekici bir gündemi de beraberinde getirdi. Fidye ödemesinin Bitcoin ile yapıldığı haberi kısa süre içerisinde büyük yankı uyandırdı ve bu durum kurumsal yatırımcıların da piyasadan çekilmesine neden oldu.

Güven unsuru her geçen gün biraz daha zedeleniyor ve ne yazık ki resmiyet kazanmayan bir piyasa olduğu için bu tür olayların sayısı da her geçen gün biraz daha artıyor. Bu olay yaşandıktan sonra piyasalarda %10’luk bir düşüş meydana geldi.

2.3 milyon Dolarlık bir ödemeden söz ediliyor ve bu ödemenin Bitcoin ile yapılmış olması da dikkat çekici hususlardan biri. Bugüne kadar bu tür haberleri çok sık yaptık. Kara para aklama işlemi dijital varlıklar aracılığı ile çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Hükümetlerin denetimi arttırmak istemelerinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de hiç şüphesiz ki budur.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Chainlink Fiyatı Bu Önemli Seviyenin Altına Düştü, Fiyat Nereye Gidiyor?

Kurumsal Yatırımlar Risk Taşıyor!

kurumsal yatırım

Bu tür bir olaya karışmak ya da bu tür bir olay ile gündeme gelmek istemeyen birçok marka, yatırımlarını geri çekti ve az önce bahis geçen %10’luk düşüşün en önemli nedenlerinden bir tanesi de budur. Hükümetlerin bu konuya özellikle eğilmesi ve bu konu hakkında bir çalışma başlatması gerekiyor. resmiyet kazanmayan piyasalarda kara para aklamak ve terörü finans etmek çok daha kolay ve bu olayların sayısı da her geçen gün biraz daha artacaktır.

Kurumsal yatırım desteği tamamen kesildiğinde Bitcoin’in eski gücünden çok ama çok uzak bir görüntü sergileyeceği gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Bu gelişme, kısa süre içerisinde büyük sükse yarattı ve kurumsal yatırımcılar da harekete geçti. Hali hazırda incelemeler devam ediyor ve öyle zannediyoruz ki konuya dair çok sayıda çarpıcı gelişme ile karşı karşıya geleceğiz ve yine bu mecrada paylaşacağız.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu