Anasayfa NFT FIFA'dan NFT Ortaklığı: Algorand Yerine Bu Proje Tercih Edildi!

FIFA'dan NFT Ortaklığı: Algorand Yerine Bu Proje Tercih Edildi!

NFT

FIFA, NFT koleksiyonunu tanıtmak için Modex ile iş birliği yapıyor. FIFA+ Collect platformunun ise Polygon'a taşınacağı ifade ediliyor.

FIFA'dan NFT Ortaklığı: Algorand Yerine Bu Proje Tercih Edildi!

FIFA, 2023 Kulüpler Dünya Kupası başlarken gerçek dünyada kullanılabilecek sınırlı bir NFT koleksiyon serisi başlatmak için blockchain veri tabanı sağlayıcısı Modex ile ortaklık kuruyor.

Kulüpler Dünya Kupası, 12 Aralık'ta Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde başlayacak ve 22 Aralık'ta sona erecek. Organizasyon, dünyanın dört bir yanından son yedi şampiyonu bir araya getirecek. Bunlar FIFA'nın altı konfederasyonunun şampiyonları: Al Ahly (Afrika), Auckland City (Okyanusya), Club Leon (Kuzey Amerika), Fluminense (Güney Amerika), Manchester City (Avrupa) ve Urawa Reds (Asya). Mevcut Suudi Pro Ligi şampiyonu Al Ittihad da katılacak.

FIFA'ya göre; yeni NFT koleksiyonu, taraftarlara "rekabetten futbol tarihinin bir parçasına sahip olma fırsatı" sunacak.

FIFA'dan NFT Ortaklığı: Algorand Yerine Bu Proje Tercih Edildi!

İlk NFT Koleksiyonu için Tarih Verildi

FIFA, 2022'de başlattığı NFT platformu FIFA+ Collect üzerinden ilk NFT koleksiyonunu çıkaracak. Aralık 15'te piyasaya sürülecek olan koleksiyon, 100 NFT içerecek. Taraftarlar, 2026 Dünya Kupası Final biletlerini ücretsiz edinmeye hak kazandıracaklar.

Daha sonra FIFA, Polygon ağında 900 NFT daha yayınlayacak. Bu sette Kulüpler Dünya Kupası'ndan kayda değer anlar ve dijital hatıralar yer alacak. İkinci drop, 19 Aralık'ta Kulüpler Dünya Kupası doruğa ulaştığında gerçekleşecek ve varlıklar NFT pazar yeri OpenSea'den satın alınabilecek.

FIFA İşletme Direktörü Romy Gai, ortaklıktan duyduğu heyecanı paylaştı. Gai, iş birliğinin potansiyel olarak "FIFA+ Collect platformunu yeni zirvelere taşıyacağına" inanıyor. 

Gai gibi Modex CEO'su Francesco Abbate de iş birliğinden duyduğu benzersiz memnuniyeti dile getirdi. Abbate; NFT koleksiyonunun gerçek dünyadaki faydasının, taraftarların drop'lara katılması için ek bir teşvik sağladığına inanıyor.

Algorand'dan Polygon'a Geçiş

FIFA'dan NFT Ortaklığı: Algorand Yerine Bu Proje Tercih Edildi!

Tüm bunlar içinde şaşırtıcı olan FIFA'nın Algorand'dan uzaklaşmasıdır. FIFA, 2022'de Algorand'ı resmî blockchain ortağı olarak seçti. Daha sonra zincir üzerinde FIFA+ Collect platformunu başlattı.

Fakat FIFA+ Collect, yaklaşan koleksiyonunun ikinci aşamasıyla birlikte Polygon'a taşınacak. Gelecekteki sürümler de Polygon zincirini kullanacak.

Polygon'un kullanıcıların gereksinimlerini karşılama yeteneği göz önüne alındığında, FIFA'nın bu ağı kullanma kararını açıklamak kolaydır. Ayrıca, Ethereum ölçeklendirme ağı son zamanlarda birkaç önemli ortaklık kurarak platformun yörüngesini daha da güçlendirmiştir. 

FIFA'dan NFT Ortaklığı: Algorand Yerine Bu Proje Tercih Edildi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan