Coin Fiyatı

Filecoin (FIL) Fiyatı ve Grafiği – 1 Filecoin (FIL) Kaç TL Kaç Dolar?

Filecoin (FIL) Nedir?

Filecoin (FIL), merkezi bulut depolama hizmetlerine ilişkin problemleri çözüme kavuşturmak amacıyla blok zinciri teknolojisini kullanan ve merkezi olmayan bir dosya depolama sistemidir. Filecoin tarafından kullanılan Gezegenler Arası Dosya Sistemi (IPFS), diğer kriptolardan farklı olarak, merkezi olmayan bir veri depolamaya imkân sağlar. Söz konusu platform, şu anda 2,5 milyar gigabayttan fazla bir ağ kapasitesine sahip olduğu için sektördeki en büyük merkeziyetsiz depolama çözümü olarak tanımlanıyor. Filecoin, ekosistemini genişletmek amacıyla kendi ağını kullanan geliştiricilere bağışlar sunar. Filecoin tarafından şu ana kadar geliştiricilere 40’tan fazla bağış sunuldu.

Öte yandan, Filecoin Trust’ı duyuran Grayscale, söz konusu projeye 1,5 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi. Filecoin, hızlı bir şekilde büyüyen bir ekosisteme sahip. Boğa piyasasında başarılı olmak amacıyla kurulan Filecoin platformundaki token, hem depolama alıcıları hem de depolama sağlayıcıları tarafından kullanılıyor. Alıcıların, verileri depolamak için Filecoin’de bulunan sağlayıcılara ödeme yapmaları gerekiyor. Sağlayıcıların da ağa katılmak için Filecoin’i stake etmeleri gerekiyor. Depolama sağlayıcılarının Filecoin stake etmeleri sayesinde ağda bulunan kötü aktörler finansal bakımdan cezalandırılabiliyor.

Açık bir protokol olan Filecoin, katılımcıların verdiği taahhütleri kayıt altında tutan bir blok zinciri tarafından destekleniyor. İşlemler de söz konusu blok zincirin yerel para birimi olan FIL ile gerçekleştiriliyor. Blok zinciri, tekrar kanıtı (proof-of-replication) ve uzay-zaman kanıtına (proof-of-spacetime) dayanıyor. Filecoin, insanlığın en kritik bilgilerini depolamayı amaçlayan bir proje. Söz konusu proje, 2017 senesinde gerçekleştirilen ilk dijital para arzında 205 milyon dolar toplamayı başardı.

Filecoin (FIL) Hangi Borsalarda Bulunur?

Filecoin (FIL); Huobi Global, Binance, Coinbase, Gate.io, Gemini, KuCoin ve Kraken gibi borsalarda bulunur. Kripto çok değişken olduğu için yatırımınızı iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Bu nedenle sermayenizin bir bölümünü ilerleyen zamanda yatırım yapmak için ayırabilirsiniz. Böylece Filecoin’in düşmesi durumunda satın alma fiyatınızı düşürmek için daha fazla paraya sahip olacaksınız.

Filecoin’in artması durumunda satın alma fiyatınızı da artıracaksınız. Filecoin artarsa satın alma fiyatınız daha yüksek olacak ancak bir yatırımcı olarak alacağınız risk azalacak. Tüketicilere veri depolama hizmetleri sunması gereken depolama sağlayıcılarının Filecoin’i stake etmeleri gerekiyor. Bu nedenle Filecoin ağı büyümeyi sürdürdükçe coine yönelik talep de artmaya devam edecek.

Filecoin (FIL) Fiyatı ve Grafiği – 1 Filecoin (FIL) Kaç TL Kaç Dolar?

Son Dakika Filecoin (FIL) Fiyatı 2021

Filecoin (FIL) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası olarak karşılığına baktığımızda ise Filecoin (FIL) fiyatı şu anda TL seviyesinde. Filecoin (FIL), 1 Nisan 2021 tarihinde 237,24 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, 29 Ağustos 2019 tarihinde ise 1,83 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördü.

Filecoin (FIL) Piyasa Değeri

Filecoin (FIL) piyasa değeri şu anda dolar olarak ifade ediliyor. Filecoin (FIL) piyasa değeri, 2021 senesinin başlarında 993,826,956 dolar olarak kayıtlara geçti. Piyasada 24’üncü sırada yer alan Filecoin (FIL) toplam arzı 81,131,055 FIL olarak belirtiliyor. Şu anda dolaşımda 81,131,055 FIL bulunuyor.

Filecoin (FIL) Hacmi

24 saatlik Filecoin (FIL) işlem hacmi şu anda dolar olarak ifade ediliyor. Filecoin (FIL) işlem hacmi, 2021 senesinin başlarında 348,030,664 dolar olarak gerçekleşti.

Filecoin (FIL) Grafiği

Filecoin (FIL), 1,83 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördüğü 29 Ağustos 2019 tarihinde 2,865,680 dolarlık bir işlem hacmine sahipti. 2019 senesini 3,37 dolar seviyesinde kapatan Filecoin (FIL), 1 Ocak 2020 tarihinde en yüksek 4,24 dolar seviyesini gördü. Filecoin (FIL), aynı senenin Mayıs ayında 10 dolar seviyesini geçti. 2020 senesini 24,35 dolar ile kapatan Filecoin (FIL), 1 Ocak 2021 tarihinde en yüksek 24,96 dolar seviyesinde işlem gördü. Filecoin (FIL), 13 Mart 2021 tarihinde 50 dolar seviyesini geçerken, 26 Mart 2021 tarihinde ise 127,91 dolar seviyesine kadar yükseldi. Yükselişe devam eden Filecoin (FIL), 1 Nisan 2021 tarihinde 237,24 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Filecoin (FIL) piyasa değeri aynı gün içerisinde 11,948,462,148 dolar olarak kayıtlara geçerken, işlem hacmi ise 12,367,984,683 dolar olarak gerçekleşti. Şu anda dolar seviyesinde işlem gören Filecoin (FIL), dolarlık piyasa değerine ve dolarlık işlem hacmine sahip görünüyor.

Filecoin (FIL) grafiği şu şekilde:

Filecoin (FIL) Alınır mı?

Wallet Investor’a göre, Filecoin (FIL), uzun vadeli yatırım bakımından iyi bir seçenek olabilir. İyi getiriye sahip bir dijital para birimi arayışında olanlar için Filecoin (FIL) kârlı bir yatırım opsiyonu olarak görülüyor. Filecoin’in 52,977 dolar seviyesinde işlem gördüğü durumda 100 dolara Filecoin alırsanız toplam 1,888 FIL sahibi olacaksınız. Filecoin’de uzun vadeli bir artış gerçekleşeceği öngörülüyor. 20 Haziran 2026 tarihinde Filecoin’in 871,144 ABD dolarına denk geleceği tahmin ediliyor. 5 senelik bir yatırım ile gelirin yüzde +1544,38 civarında olacağı söylenebilir. Yani 100 dolarlık yatırımınız, 2026 senesinde 1644,38 dolara kadar yükselebilir.

İlgili İçerik: Filecoin (FIL) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Filecoin (FIL) Madenciliği

Birçok blok zinciri protokolünde madenciler, söz konusu blok zincirini geliştirmek ve geçerliliğini muhafaza etmek için gerekli çalışmaları yürüten katılımcılar olur. Madencilere, söz konusu hizmetleri sağlamaları karşılığında yerel kripto para biriminde bedel ödenir. “Madenci” kavramı, iş kanıtı (proof-of-work) döneminin başlarında ortaya çıktı. Donanım madencilerinin blok zincirlerinin güvenliğini sağlamak amacıyla hesaplama gücü kullanarak yaptığı iş ile ciddi fiziksel kaynaklar harcayan altın madencilerinin işi karşılaştırıldı.

Fakat Filecoin’de madencilik çok daha farklı bir şekilde gerçekleştirilir. Madenciler, hesaplama gücüne katkıda bulunmaz. Söz konusu madenciler, veri depolamak isteyen müşterilerle gerçekleştirilen anlaşmalarda kullanılması için depolama kapasitesine katkı sağlar. Filecoin ağında veri ve dosya depolama görevini üstlenen depolama madencileri ile dosyaları hızlı bir şekilde geri almak için veri yolu sağlayan geri alım madencileri gibi farklı madenci tipleri bulunuyor.

Depolama madencileri, Filecoin ağının kalbi olarak görülüyor. Bu madenciler, depolamayı doğrulamak amacıyla kriptografik kanıtları hesaplar ve müşteriler için gerekli verileri depolar. Bunun sonucunda da Filecoin kazanırlar. İşlem ücretlerini ve blok ödülünü kazanma ihtimali, madencinin hash gücüne değil, Filecoin ağına sağladığı depolama miktarına bağlı olur.

Geri alım madencileri ise Filecoin ağının damarları olarak görülür. Bu madenciler ise belirli bir dosyaya yönelik madencilik ücretleri ve teklifler aracılığıyla Filecoin sahibi olurlar. Ücretler ve teklifler, söz konusu dosya boyutunun piyasa değerine göre belirlenir. Geri alım madencisinin bant genişliği ile anlaşmalara yönelik teklif/ilk yanıt süresi, söz konusu anlaşmaları kapatma yeteneğini gösterir. Geri alım madencisinin maksimum bant genişliği, o madencinin gerçekleştirebileceği toplam işlem sayısını ortaya koyar.

Filecoin madencileri, blok ödüllerini elde eder ve söz konusu blokta yer alan mesajlar için de ücret toplar. Öte yandan, madenciler sık sık depolama kanıtları da sunar. Böylece anlaşma yapılan müşterilerden depolama ücreti alırlar.

Filecoin (FIL) Yorumları

Filecoin (FIL) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

• Filecoin, kullanmadığınız depolama alanını satmanıza imkân tanıyan bir sistem. Beklentileri gerçekleştirirse Microsoft ve Amazon gibi merkezi sağlayıcılara alternatif olarak görülebilir. Filecoin’in artıları, büyük firmaların desteğini alması, fiyatının çok iyi olması ve gelecek vaat etmesi.

• Filecoin, işe yaramaz bilgilerinizi sakladığınız cihazlarınızı kullanarak kripto para madenciliği gerçekleştirebileceğiniz bir sistem sunuyor. Bu proje, merkezi olmayan bir yapıya sahip. Böylece kullanıcılarının güvenliğini sağlıyor. Herhangi bir siber saldırıyla da uğraştırmıyor.

• Filecoin fiyatı oldukça cazip. Deneyimlerime göre Filecoin’in çok kârlı bir yatırım olduğunu söyleyebilirim. Dijital cüzdanınızda Filecoin bulundurabilirsiniz.

İlgili İçerik: Filecoin (FIL) Yorum ve Tahminleri 2021

Filecoin (FIL) Geleceği 2021

Digital Coin Price’a göre, Filecoin (FIL), 2021 senesinin Temmuz ayında ortalama 76,69 dolar seviyesinde işlem görebilir. Ağustos ayında ortalama 89,38 dolar seviyesinde işlem görmesi beklenen Filecoin (FIL), Eylül ayında ortalama 88,69 dolar seviyesinde olabilir. Filecoin’in (FIL) Ekim ayında ortalama 80,13 dolar seviyesinde işlem göreceği tahmin edilirken, Kasım ayında ortalama 81,56 dolara denk geleceği öngörülüyor. Filecoin (FIL) için Aralık ayına yönelik yapılan ortalama fiyat tahmini ise 87,18 dolar olarak ifade ediliyor.

Filecoin (FIL) Güvenilir midir?

Filecoin (FIL) için güvenli denilebilir. Tekrar kanıtı (proof-of-replication) ve uzay-zaman kanıtı (proof-of-spacetime) ile güvence altına alınan Filecoin ağında geri alım madencileri, müşterilere mümkün olduğunca hızlı bir biçimde veri sunabilmek için sürekli rekabet ederler. Söz konusu madenciler, bunun üzerine FIL ile ödüllendirilir. Bu ödüller, dosyaları çoğaltmayı ve muhafaza etmeyi hedefleyen düğümler ağına gereken teşviği sağlar.

Depolama madencileri de müşterilerine depolama sağlamak üzere anlaşma yapmak için birbirleriyle rekabet ederler. Anlaşma sağlandığı zaman depolama madencisi, müşterilerinin verilerini elinde tutar. Bu madenci, söz konusu verilerin eşsiz bir kopyasını yaratmak için mühürleme işlemi gerçekleştirir. Bunun üzerine müşteriler, depolama madencilerini FIL ile ödüllendirir. Depolama madencileri, ayırca blok madenciliği yapıp blok ödülü alabilir.

Filecoin (FIL) Fiyatı ve Grafiği – 1 Filecoin (FIL) Kaç TL Kaç Dolar?

Filecoin (FIL) Nereden Satın Alabiliriz?

Filecoin (FIL), Kraken, KuCoin, Gemini, Gatei.o, Coinbase, Binance ve Huobi Global gibi borsalar üzerinden satın alınabilir. Güçlü bir desteğe sahip olan Filecoin’e (FIL), belirttiğimiz büyük kripto para borsaları üzerinden erişim sağlanabilir. Coinbase’in kullanımı oldukça basit. Öte yandan, çok sayıda eşsiz özellik de sunuyor. Söz konusu borsa, kripto birimleri arasında ücretsiz bir şekilde takas yapmanızı sağlıyor. Bu nedenle Coinbase’i tercih edebilirsiniz.

Coinbase hesabı oluşturmak için e-posta adresi ve şifre girin. Hesabınızın güvenliğini sağlamak için iki faktörlü kimlik doğrulamayı yapın. Ev adresiniz, ehliyetiniz ve sosyal güvenlik numaranız gerekli olabilir. Kripto varlıklarınızı borsada saklamayın, mutlaka bir cüzdan satın alın. Kripto varlıklarınızı güvenli bir şekilde muhafaza etmek için donanım cüzdanını tercih edin. Kripto varlıklarınızı nerede tutacağınızı belirledikten sonra satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kripto para borsaları genel olarak kripto varlıkları limitli emir ya da piyasa emri olarak satın almanıza imkân sağlar.

1 Filecoin (FIL) Kaç TL?

1 Filecoin (FIL), şu anda TL seviyesinde. Filecoin (FIL), şu ana kadar en yüksek 2,079,64 TL seviyesini gördü.

1 Filecoin (FIL) Kaç Dolar?

1 Filecoin (FIL), şu anda dolar seviyesinde. Filecoin (FIL), şu ana kadar en yüksek 237,24 dolar seviyesine ulaştı.

Filecoin (FIL) Yükselir mi?

Filecoin (FIL), yapılan tahminlere göre, 2022 senesinin başında ortalama 104,39 dolar seviyesinde işlem görebilir. Aynı senenin sonunda ortalama 84,25 seviyesinde işlem görmesi beklenen Filecoin (FIL), 2023 senesinin sonunda yeniden yükselişe geçerek ortalama 121,39 dolar seviyesinde işlem görebilir.

Filecoin’in (FIL) 2024 senesinin sonunda ortalama 151,94 dolara yükseleceği tahmin edilirken, 2025 senesinin sonunda ortalama 151,96 seviyesinde olacağı öngörülüyor. Filecoin (FIL) için 2026 sonu fiyat tahmini ortalama 175,42 dolar olarak ifade edilirken, 2027 sonu fiyat tahmini ise ortalama 175,42 dolar olarak belirtiliyor. Filecoin’in (FIL) 2028 senesinin sonunda ciddi bir sıçrayışla ortalama 258,02 dolar seviyesinde işlem görebileceği tahmin ediliyor.

Filecoin (FIL) Ne Zaman Çıktı?

Filecoin (FIL), 2014 senesinde ortaya çıktı. Kripto para biriminin ilk arzı 2017 senesinde gerçekleşti ancak Filecoin ana ağı 2020 senesinin Ekim ayına kadar tanıtılamadı. Filecoin (FIL) toplam arzı 81,131,055 FIL. Şu anda dolaşımda 81,131,055 FIL yer alıyor. Maksimum arzın 2 milyar FIL olduğu düşünüldüğünde söz konusu arza ulaşılması uzun zaman alabilir. 2017 senesindeki ilk arzdan beri projenin değeri 200 milyon doları geçti. Filecoin’in ilk fiyatı token başına 5 dolardı. İlk arzdan beri yüzde 14 binden fazla getiri sağlandı. Filecoin, söz konusu süreçte hem Ethereum hem de Bitcoin’den daha iyi bir performansa sahip oldu.

Filecoin (FIL) Kurucusu Kim?

Filecoin (FIL), Amerikalı bilgisayar bilimcisi Juan Benet tarafından kuruldu. Filecoin’i kuran Benet, Gezegenler Arası Dosya Sistemi’ni (IPFS) de yarattı. Stanford Üniversitesi’nden mezun olan Benet, 2014 senesinin Mayıs ayında Protocol Labs’i oluşturdu. Söz konusu isim, Filecoin ve Gezegenler Arası Dosya Sistemi gibi bazı projelere destek vermek için 2014 senesinde Y Combinator’a katılım gösterdi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 6 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu