Anasayfa Sektörel Filipinler, Tokenize Edilmiş Hazine Bonolarını Piyasaya Sürecek!

Filipinler, Tokenize Edilmiş Hazine Bonolarını Piyasaya Sürecek!

Sektörel

Filipinler, dijital finansta devrim yaratacak bir hamleyle tokenize edilmiş hazine bonolarını piyasaya sürecek.

Filipinler, Tokenize Edilmiş Hazine Bonolarını Piyasaya Sürecek!

Filipinler, yeni bir dijital finansal çağ vizyonuyla tarihe geçecek olan tokenize edilmiş hazine bonolarının lansmanını duyurdu. Hazine Bürosu, 10 milyar peso (yaklaşık 179 milyon dolar) tutarında bir yıllık tokenize edilmiş bono sunmayı planlıyor.

Hazine Bürosu'nun 16 Kasım'da yayınladığı hükûmet açıklamasına göre; Filipinler, bu ilk hamleyle düzenli bono ihalesini iptal edecek. Tokenize edilmiş bonolar, 20 Kasım'da ihraç edilecek. 

İlk Tokenize Edilmiş Hazine Bonoları

Filipinler'in ilk tokenize edilmiş hazine bonoları, uygun yatırımcılara minimum 10 milyon peso değerinde ve sonrasında 1 milyon peso değerinde artışlarla sunulacaktır. Bonolar, geleneksel devlet menkul kıymetleri teklifleriyle benzerlik gösterecek ve dijital olarak ihraç edilecektir.

Ayrıca, tokenler Hazine Bürosu'nun Dağıtık Defter Teknolojisi (DLT) Sicilinde muhafaza edilecektir. Tokenize edilmiş bonoların işlenmesi için Hazine Bürosu, ikili bir sicil yapısı uygulayacak. DLT Sicili, Ulusal Senetsiz Menkul Kıymetler Sicili (NRoSS) ile paralel çalışacak. NRoSS, birincil kayıt defteri olarak hizmet verecek.

Tokenize Edilmiş Bonolar Yeni Bir Finans Çağını Başlatacak

Filipinler, Tokenize Edilmiş Hazine Bonolarını Piyasaya Sürecek!

Filipinler'de tokenize edilmiş hazine bonolarının duyurulması, dijital teknoloji aracılığıyla yatırımı demokratikleştirerek borç piyasasının genişlemesini sağlayacak. Bu, takas riskini ve sürtünme maliyetlerini azaltarak yatırımcılar için yeni bir finansal çağ başlatacak. Tokenize edilmiş hazine bonoları, devlete ait Development Bank of the Philippines ve Land Bank of the Philippines tarafından ihraç edilecek.

Tokenize edilmiş bonoların devamı ve geleceği hakkında konuşan Hazine Müsteşar Yardımcısı Erwin Sta, teknolojiyi inceleyeceklerini ve Filipinler hükûmetinin bunu ne kadar ileri götürebileceğini test edeceklerini söyledi. Blockchain sistemlerinin yardımıyla dijital varlıkların ve tokenlerin kullanımının küresel olarak popülerlik kazandığını belirtmek gerekir.  Bu sürekli evrimde Hong Kong ve Singapur gibi Asya ülkeleri de genişlemeye başladı.

Filipinler'in ilk tokenize edilmiş hazine bonolarını başlatması, dijital finansın borç piyasası üzerindeki etkisinin bir sonucu olabilir.  Bu hamle, ulusal hükûmetin devlet tahvili piyasasında dağıtık defter teknolojisinin daha iyi ve daha geniş bir şekilde kullanılmasını amaçlayan "Ulusal Hükûmetin Devlet Menkul Kıymetlerini Dijitalleştirme Yol Haritası"nın bir parçasıdır.

Kaynak: CoinGape

Filipinler, Tokenize Edilmiş Hazine Bonolarını Piyasaya Sürecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik