Kripto Para Haberleri

Filipinler’de kripto para dolandırıcılığı yapan 2 kişi sınır dışı edildi

Filipinler’de yaşanan olay bir kez daha kripto paraların riskli olan yönlerinden birisi olan ”dolandırılma tehlikesi” vakasını gerçek örneği ile ortaya koydu. Bir süredir ülkede bulunan 2 yabancı vatandaşın, sürekli olarak kripto para dolandırıcılığı vakasına karıştıkları ve insanları kripto paraların etkisini kullanarak dolandırmaya çalıştıkları, bunun tespit edilmesi sonucunda ise Filipinler Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü tarafından alınan jet hızında karar ile 2 yabancı ülke vatandaşının sınır dışı edildiği açıklandı.

Açıklamada, ülkede kripto para dolandırıcılığı yapan bir Çin, bir Güney Kore vatandaşının bu konuda 3 milyon dolardan daha fazla para dolandırdığı ve yatırımcıları Filipinler’de dolandırdıktan sonra bu kripto paraları kendi ülkelerinde bulunan kripto para borsalarına gönderdikleri öğrenildi. Güney Kore ve Çin vatandaşının bugüne kadar dolandırdığı onlarca kişinin olduğu tahmin edilirken, ülkedeki bir yetkili konu hakkında basına açıklama yaptı

maalesef ki Filipinler’de binlerce kötü niyetli suçlu var ve bu sayı her yıl daha çok büyük bir hızla artıyor. ama ne olursa olsun bu olayda olduğu gibi adalet geç de olsa er yada geç teselli edecektir. kripto para dolandırıcılığı vakaları konusunda ülkedeki vatandaşımı uyarıyor ve dikkatli olmalarını öneriyoruz. ülkemizde bu ve buna benzer milyonlarca olay yaşanıyor ve yaşanamaya devam edecek.

-Filipinli yetkili-

Asya bölgesinde yaşanan bu ve buna benzer olaylar sık sık gündeme geliyor. Asya bölgesi hükümetlerinin ise bu durumdan dolayı sürekli olarak yeni yasal önlemler aldığı ve cezaların oranlarını en üst kademeye çıkararak dolandırıcıları olabildiğince engellemeye çalışması takdir görüyor. Güney Kore ve Çin hükümetinin ise sınır dışı edilen vatandaşları ile ilgili işlem yapıp yapmayacak oldukları yakın zamanda belli olacak olsa da, çalınan paraların 2 kişiye kar kalması durumun vahametini arttırdı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  K. Quarles: Kripto paralar mali problemler yaratabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu