Anasayfa Sektörel Finans Devi, Bitcoin ve Ethereum Ticareti için Düğmeye Bastı!

Finans Devi, Bitcoin ve Ethereum Ticareti için Düğmeye Bastı!

Sektörel

Santander Private Bank, İsviçre'deki müşterileri için Bitcoin ve Ethereum ticaretini başlattı.

Finans Devi, Bitcoin ve Ethereum Ticareti için Düğmeye Bastı!

Santander Private Banking International, İsviçre'de hesabı olan müşterilerine Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile alım satım ve yatırım hizmetleri sunuyor.

İspanyol finansal hizmetler devi Banco Santander'in bir parçası olan Santander Private Banking International, İsviçre'de hesabı olan yüksek net servete sahip müşterilerine BTC ve ETH ile alım satım ve yatırım imkânı sunuyor.

Yeni Kripto Para Birimleri de Eklenecek

Duyuruda, Santander'in önümüzdeki birkaç ay içinde bankanın tarama kriterlerini karşılayan ek kripto para birimlerini de sunacağı belirtildi.

Santander, hizmetin yalnızca ilişki yöneticileri aracılığıyla müşteri talebi üzerine sağlandığını ve varlıkların, bankanın özel kriptografik anahtarları güvenli bir ortamda sakladığı düzenlenmiş bir saklama modelinde tutulduğunu dile getirdi.

Finans Devi, Bitcoin ve Ethereum Ticareti için Düğmeye Bastı!

Çoğu büyük bankanın tokenizasyon ile uğraşmayı tercih ettiği ve açık erişimli blockchain'lere ve bunlar üzerinde çalışan kripto para birimlerine maruz kalmaktan kaçınma eğiliminde olduğu göz önüne alındığında, bu cesur bir harekettir.

Banco Santander, 160 yıldan uzun bir süredir faaliyet göstermektedir ve 166 milyon müşteriye sahiptir. Özel banka, varlıkları ve mevduatları yaklaşık 315 milyar dolar olan 210.000 varlıklı müşteriye hizmet veriyor.

Santander'in kripto ve dijital varlıklar müdürü John Whelan, "Dijital varlıklarla ilgili İsviçre düzenlemesi, müşterilerimiz için netlik ve kapsamlı bir düzenleyici ortam sağladığı için dünyadaki ilk ve en gelişmiş düzenlemelerden biridir. Alternatif bir varlık sınıfı olarak kripto paranın tutulması yaygınlaşmaya devam ettikçe müşterilerimizin varlıklarından sorumlu olmak için mevcut finansal kurumlarına güvenmeyi tercih etmelerini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: CoinDesk

Finans Devi, Bitcoin ve Ethereum Ticareti için Düğmeye Bastı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar