Anasayfa Altcoin Finans Devi, Uluslararası Havale İşlemleri için XRP'yi Kullanacak!

Finans Devi, Uluslararası Havale İşlemleri için XRP'yi Kullanacak!

Altcoin

Japon finans devi, uluslararası havale işlemleri için XRP kullanımını onayladı. İşte ayrıntılar...

Finans Devi, Uluslararası Havale İşlemleri için XRP'yi Kullanacak!

SBI Japan'ın kripto kolu SBI VC Trade'in iştiraki SBI Remit, Ripple ve SBI Ripple Asia ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı. SBI Ripple Asia, SBI Holdings ve Ripple arasında bir ortak girişimdir.

Duyuruya göre; firma, bu aydan itibaren uluslararası havale işlemlerini gerçekleştirmek için kripto para birimi XRP'yi kullanacak. SBI Holdings başkanı ve CEO'su Yoshitaka Kitao, gelişmeyi X (eski adıyla Twitter) üzerinden paylaştı.

Resmî açıklamaya göre; hizmet, yalnızca Filipinler, Vietnam ve Endonezya'daki banka hesapları için geçerli olacak. Firma, bu ülkelerde banka hesaplarına yönelik önemli miktarda havale olduğunu belirtti. 

Duyuruda; firmanın, XRP'yi iki yasal para birimi arasında bir köprü olarak kullanarak uluslararası havale hizmetleri sunan ilk firma olduğu belirtildi. Firma, şunları belirtti:

SBI Remit, XRP'yi bir köprü para birimi olarak kullanarak hedef hesapları önceden fonlama maliyetini azaltabiliyor. Buna ek olarak para, Ripple'ın dünyanın dört bir yanındaki ortaklarına kolayca aktarılabildiği için bu, mükemmel bir ölçeklenebilirliğe sahiptir. Bunun uluslararası para transferi işindeki rekabet gücümüzü artıracağına inanıyoruz.

Bir kullanıcı, bir havale talebi başlattığı zaman SBI VC Trade, XRP cinsinden eşit bir miktar gönderir. Kripto, alındıktan sonra alıcının para birimine dönüştürülür.

Finans Devi, Uluslararası Havale İşlemleri için XRP'yi Kullanacak!

XRP'nin Benimsenme Oranında Artış Olacak mı?

SBI Holdings; üç Asya ülkesine yapılan son hamlenin, sınır ötesi ödemeler için XRP'yi kullanmaya yönelik daha büyük planının bir parçası olduğunu belirtti.

Duyuruda, ayrıca firmanın gelecekte hizmeti için daha fazla ülkeyi dâhil edeceği belirtildi. Fakat firma, diğer ülkelerin ne zaman ekleneceğini açıklamadı.

Bölgedeki büyük miktarda havalenin banka hesaplarına geçmesi dolayısıyla XRP, kitlesel benimseme için birincil varlık haline geldi. Dahası SBI Remit, yeni XRP tabanlı havale hizmetinin bölgede kripto benimsenmesini hızlandıracağını yineledi.

Finans Devi, Uluslararası Havale İşlemleri için XRP'yi Kullanacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar