Anasayfa Bitcoin Finans Devinden Kritik Spot Bitcoin ETF Adımı: Yeniden Sundu!

Finans Devinden Kritik Spot Bitcoin ETF Adımı: Yeniden Sundu!

Bitcoin

Finans devi Fidelity Investments, spot Bitcoin ETF başvurusunu düzenleyip yeniden sundu.

Finans Devinden Kritik Spot Bitcoin ETF Adımı: Yeniden Sundu!

Toplam 58 ETF'de 37 milyar dolar ile önde gelen ETF ihraççılarından biri olan Fidelity Investments, spot Bitcoin ETF'i "Wise Origin Bitcoin Trust" için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) başvurusunu düzenleyip yeniden sundu. Gözden geçirilmiş teklif, düzenleyici kurum tarafından daha önce dile getirilen endişeleri gidermeyi amaçlıyor.

Fidelity'nin Bitcoin ETF Güncellemesi

Bitcoin ETF'indeki güncelleme, yatırımcıların Bitcoin fiyatını yansıtan bir fonun hisselerini kolayca alıp satmalarını sağlayacak. Söz konusu yatırımcıların kripto para birimine sahip olmaları ya da korumaları gerekmeyecek. Bu kullanışlı çözüm, kurumsal yatırımcılara gelişen ancak değişken kripto piyasasıyla etkileşime geçmek için daha güvenli bir yol sunuyor.

Fidelity'nin bu kararı, dijital varlıkların uzun vadeli sürdürülebilirliğine ve genişlemesine olan inancının altını çiziyor. Ayrıca, çeşitli ve yenilikçi yatırım seçenekleri arayan müşterilerden gelen artan talebe de yanıt veriyor.

Fidelity Investments CEO'su Abigail Johnson, kripto para birimlerinin geleneksel finansa entegre edilmesinin açık sözlü bir savunucusu olmuştur. Johnson, Bitcoin gibi dijital olarak yerel varlıkları daha kolay kullanılabilir hale getirerek yatırımcılar için erişilebilirliği artırmayı hedefliyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu; piyasa manipülasyonu, dolandırıcılık, saklama ve yatırımcı korumasıyla ilgili endişeler nedeniyle herhangi bir Bitcoin borsa yatırım fonunu onaylama konusunda isteksiz davrandı. VanEck ve Valkyrie gibi firmaların çok sayıda başvurusu reddedildi ya da kararlar ertelendi.

Bununla birlikte Fidelity'nin Bitcoin ETF teklifi, güçlü bir itibara ve geniş kaynaklara sahip olduğu için SEC onayı için potansiyel taşımaktadır. Güncellenen teklif, Bitcoin ETF'i için gelişmiş şeffaflık, likidite ve güvenlik sunarak SEC'in endişelerini gidermektedir.

Finans Devinden Kritik Spot Bitcoin ETF Adımı: Yeniden Sundu!

Güncellemenin Etkisi Nasıl Olacak?

Kripto topluluğu, Fidelity'nin Bitcoin ETF güncellemesinin sonucunu merakla bekliyor. Bu güncellemenin onaylanması, kurumsal yatırımcıların ilgisini çekebilir ve Bitcoin ve diğer kripto paralara yönelik talebin ve fiyatların artmasını sağlayabilir. 

Güncellemenin reddedilmesi ise kripto yatırımcılarının coşkusunu bastırabilir ve piyasa duyarlılığında ve değerinde bir düşüşe yol açabilir. Güncellemenin, dijital varlık yatırımının geleceğini tartışırken SEC ve kripto endüstrisi arasında bir çatışmayı körüklemesi bekleniyor.

Piyasa, 16 Ekim'de BlackRock'ın iShares Spot BTC ETF onayına ilişkin sahte haberin ardından toparlanıyor. Bu olay, yaklaşık 80 milyon dolarlık kısa pozisyonun ve yaklaşık 18 milyon dolarlık uzun pozisyonun tasfiye edilmesiyle toplam açık faizin 1 milyar doların üzerinde silinmesine neden oldu.

Kaynak: CoinGape

Finans Devinden Kritik Spot Bitcoin ETF Adımı: Yeniden Sundu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar