Fireblockstan yeni hamle! 16 milyon dolar!

1 Dakikada Okunabilir


Dijital mal varlığı siber güvenlik girişimi olan Fireblocks 16 milyon dolar fonu ile çalışmaya başlayacağını bildirdi.

Fireblocks’un ilk fonlama etkinliğinde Cyberstarts, Tenaya Capital, EightRoads (Fidelity INTL), Swisscom Ventures ve MState’den sermaye aldı.

Fireblocksun ilk müşterileri kripto ticaret bankası olan Galaxy Digital, borsa dışı ticaret platformu olan Genesis Global Trading olacak.

“Şu anda Fireblocks 15 dijital mal varlığı borsası ile bütünleşmiş bir durumda ve 180’den fazla kripto paraya, tokene ve durağan koinlere destek sağlıyor”.

Fireblocks açılış yazısına göre; son 18 ay’da 3 milyar dolar değerinde dijital mal varlığı hackerlar tarafından çalındı. Ve kısa süre önce büyük kripto para borsası Binance’dan 40.705.000 $ değerinde 7.000 BTC çalındı.

Fireblocks’un ortak kurucusu ve CEO’su Michael Shaulov’a göre:

“Blockchain temelli mal varlıkları kriptografi sayesinde güvenli olsalar da bu mal varlıklarının ticaretini yapmak çok zordur.”

Yatırım fonları, borsa tacirleri, borsalar ve bankalarında içinde bulunduğu 100 kurumsal müşteri ile gerçekleştirdiğim görüşmelerden sonra günümüzde ki süreçlerin yavaş, insan hatasına ve siber saldırılara açık olduğuna karar verdik.

Son olarak Shaulov göre bu girişim “süreci güvence altına alan ve fonların bir ya da iki adımda ticaretini kolaylaştıran” bir platforma dönüştüğünü söyledi.

Kısa süre önce kripto para cüzdan sağlayıcısı Komodo dolandırıcıların kullanıcılarının fonlarına ulaşmasını engellemek için kendi kendini hackledi.

Mayıs ayında kripto para saklayıcısı BitGo’nun mühendislik müdürü Sean Coonce, SIM değiştirme dolandırıcılığının kurbanı olduğunu belirtti.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
40
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
40
Şaşkın
Lol Lol
161
Lol
Harika Harika
40
Harika
Korkunç Korkunç
403
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!