Anasayfa Sektörel Flaş Binance İddiası: Lisans İsteyen Borsanın Arkasında O Var!

Flaş Binance İddiası: Lisans İsteyen Borsanın Arkasında O Var!

Sektörel

Hong Kong'da lisans başvurusu yapacak olan HKVAEX'in arkasında kripto para borsası Binance'in olduğu iddia edildi.

Flaş Binance İddiası: Lisans İsteyen Borsanın Arkasında O Var!

Konuya aşina kaynaklara göre, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Hong Kong'da sanal varlık ticareti lisansı almak isteyen kripto türevleri ticaret platformu HKVAEX'i kurdu. Geçen yıl Aralık ayında kurulan HKVAEX, kaynakları paylaşıyor ve içerik almak için Binance sunucularını kullanıyor. Ayrıca, Binance ve HKVAEX, Hong Kong'daki çeşitli etkinliklerde ortaklaşa yer aldı.

Binance, Hong Kong'da HKVAEX'i Kurdu

South China Morning Post'un 25 Ekim'de bildirdiğine göre, Hong Kong'da bir lisans arayan sanal varlık türevleri borsası HKVAEX'in arkasında Binance var. HKVAEX'e yakın üç sektör çalışanına göre; şirket, Hong Kong'da bir kripto lisansı almak için Aralık 2022'de Binance tarafından kuruldu.

HKVAEX, BX Services Limited altında ayrı bir şirket olsa da, kaynakları paylaşıyor ve içerik almak için Binance sunucularını kullanıyor. Her iki şirketin ana web siteleri, paylaşılan kod ve Binance'in içerik dağıtım alanı bnbstatic.com'un kullanımı gibi benzerlikleri paylaşıyor. Aslında, şirketlerin kullanım koşulları aynıdır, bu da ikisinin yasal kaynakları da paylaşıyor olabileceğini düşündürmektedir.

Binance ve HKVAEX, bu yıl Hong Kong'da çeşitli etkinliklerde yer aldı. Mart ayında Binance Academy, BNB Chain ve HKVAEX, Hong Kong Üniversitesi'nin Blockchain Laboratuvarı ile bir kripto atölyesinde iş birliği yaptı. Nisan ayında HKVAEX, Binance'i bir hesap açmak için promosyon teklifinde bir ortak olarak tanımladı.

Flaş Binance İddiası: Lisans İsteyen Borsanın Arkasında O Var!

HKVAEX İddiaları Reddetti

HKVAEX, bir e-postada, şirketin Hong Kong'da bağımsız bir sanal varlık borsası olduğunu söyleyerek Binance ile bağlantısını reddetti.

HKVAEX, finansal hizmetler sektöründen gelen deneyimli profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından işletiliyor ve şu anda Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'nun sanal varlık ticaret platformu lisansına başvurmaya hazırlanıyor.

Binance'in temsilcisi, HKVAEX'in Binance ile ilişkili olduğunu reddetti. Hizmet açısından "Binance grubu", "Binance iştirakleri"nden farklı olarak kripto varlıklar için çevrim içi takasa odaklanmıştır.

Bununla birlikte Binance'in bağımsız bir borsa olan HKVAEX'e sahip olması, borsanın karşılaştığı artan inceleme ve likidite sorunlarının ortasında Hong Kong'da önemli bir varlığa sahip olmasını sağlayacaktır.

Kaynak: CoinGape

Flaş Binance İddiası: Lisans İsteyen Borsanın Arkasında O Var! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik