Anasayfa Altcoin Flaş Gelişme: Altcoin Projesi, Minecraft Entegrasyonunu Başlattı!

Flaş Gelişme: Altcoin Projesi, Minecraft Entegrasyonunu Başlattı!

Altcoin

Worldcoin, kimlik doğrulama amaçlı Minecraft entegrasyonunu hayata geçirdi.

Flaş Gelişme: Altcoin Projesi, Minecraft Entegrasyonunu Başlattı!

İris taramalı kimlik ve dijital cüzdan programı Worldcoin, artık uygulamalarından biri aracılığıyla Microsoft'un ödüllü oyunu Minecraft ile entegre edilebiliyor. Worldcoin'in oyuna dahil edilmesi, bir bot kullanıcı oyun deneyimini mahvetmek için bir sunucuya katıldığında ortaya çıkan "griefing" sorunuyla başa çıkmaya odaklanıyor.

Bir Worldcoin uygulaması olan Luckperms aracılığıyla sunucu yöneticileri, yalnızca doğrulanmış kullanıcıların gerçekleştirebileceği bir dizi izin verilen eylem oluşturmak için World ID'den yararlanabilir ve doğrulanmamış kullanıcıları World ID ile doğrulayana kadar bu özelliklere erişemez hale getirebilir.

Flaş Gelişme: Altcoin Projesi, Minecraft Entegrasyonunu Başlattı!

Luckperms uygulamasının açıklamasına göre; bu özellik, Minecraft sunucusuna bir eklenti yüklenerek kullanılabilecek ve kullanıcıların bir komut satırı istemi kullanarak kimliklerini doğrulamaları gerekecek.

Minecraft'ı geliştiren Microsoft'a ait şirket Mojang Studios, daha önce blockchain ve NFT teknolojilerine karşı güçlü bir duruş sergilemiş ve "onların Minecraft istemci ve sunucu uygulamalarına entegre edilmelerine izin verilmediğini ve dünyalar, görünümler, persona öğeleri veya diğer modlar dahil olmak üzere herhangi bir oyun içi içerikle ilişkili NFT'ler oluşturmak için kullanılamayacaklarını" belirtmişti.

Yalnızca Kimlik Doğrulama İşlevine Odaklanacak

Fakat bu durumda Worldcoin, WLD ödül tokenını çıkarmak ve dağıtmak için blockchain teknolojisini kullanırken, Luckperms entegrasyonu yalnızca Worldcoin projesinin kimlik doğrulama işlevine odaklanacaktır.

Worldcoin bu kimlik doğrulama hizmetlerini Discord, Reddit, Shopify ve Telegram gibi diğer platformlara da genişletiyor. Latam'ın e-ticaret devi Mercado Libre ile entegre olacak yeni bir uygulama, Worldcoin'in web sitesinde "çok yakında" olarak listeleniyor.

Flaş Gelişme: Altcoin Projesi, Minecraft Entegrasyonunu Başlattı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan