Anasayfa Altcoin Flaş Gelişme: Bir Yatırım Devi Daha Ethereum ETF için Başvurdu

Flaş Gelişme: Bir Yatırım Devi Daha Ethereum ETF için Başvurdu

Altcoin

Varlık yönetim şirketi Fidelity Investments, spot Ethereum ETF için başvuruda bulundu.

Flaş Gelişme: Bir Yatırım Devi Daha Ethereum ETF için Başvurdu

Amerikan varlık yönetim şirketi Fidelity Investments, spot Ethereum ETF ürününü listelemek için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) başvuruda bulundu. Bu başvuruyla birlikte Fidelity Investments, Amerika Birleşik Devletleri'nde ürün için harekete geçen yedinci varlık yöneticisi oldu.

Ethereum spot ETF'lerini listelemek için başvuruda bulunan diğer varlık yöneticileri arasında sırasıyla VanEck, Ark Invest ve 21Shares, Hashdex ve Nasdaq, Grayscale, Invesco ve Galaxy Digital ve BlackRock yer alıyor.

Fidelity Ethereum ETF

SEC'e sunulan Form 19b-4'e göre; Fidelity Ethereum ETF, "Fidelity Ethereum Fund" olarak adlandırılıyor ve Ethereum'un performansını takip etmek üzere ayarlanıyor. Şirket, onaylanması halinde ETF'in "BZX Kuralı"na uygun olarak işlem yapacağını söyledi.

Başvuru, Fidelity Investments'ı kripto ETF devriminin ön saflarında konumlandırıyor ve bu hareketin Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yatırımcıların çıkarlarını gerçekten korumak için tasarlandığını belirtiyor.

Fidelity, başvurusunda, "Bu noktaya kadar bir Spot ETH ETP'nin onaylanması, kripto varlık alanındaki ABD yatırımcılarının korunması için büyük bir kazanımı temsil edecektir." dedi.

Fidelity Investments, Ethereum ETF'i, ilgili ürünlerin savunucularının ortaya koyduğu genel argümanı genişletmek için kullandı ve kriptoyu kucaklamak için düzenlenmiş bir yolun yokluğunun yatırımcıları gereksiz bir şekilde yatkınlaştırdığı gerçeğini ima etti.

Fidelity Investments, Grayscale ve SEC  yasal kavgasındaki karardan bir alıntı yaptığı için onay alma konusunda kendinden emin. SEC, Grayscale'in ünlü Bitcoin Trust'ını tam teşekküllü bir Bitcoin Borsa Yatırım Fonu ürününe dönüştürme talebini reddetti. Mahkeme, BTC'ye bağlı vadeli işlemlerin zaten onaylanmış olması nedeniyle SEC'in reddi için bir dayanağı olmadığına karar verdi.

Karar, SEC kararının gözden geçirilmesini emretti. Son raporlar, SEC ve Grayscale'in ürün hakkında istişarede bulunduğunu doğruladı.

Flaş Gelişme: Bir Yatırım Devi Daha Ethereum ETF için Başvurdu

Fidelity Investments, ETF Onay Duyarlılığını Artırıyor

Fidelity Investments, kriptonun kurumsal olarak benimsenmesi söz konusu olduğunda büyük bir isimdir. Şirket, Haziran ayında dosyalanan spot Bitcoin ETF ürünü için onay almayı uman en iyi şirketler arasında yer alıyor.

Başvurunun ardından "Wise Origin Bitcoin Trust" olarak adlandırılan ETF, piyasa düzenleyicisinin geri bildirimleri üzerine önemli endişeleri gidermek için güncellendi. Fidelity'nin yönetim altındaki varlıklarda (AUM) yaklaşık 4,5 trilyon dolara ve geniş kaynaklara sahip olması nedeniyle birçok kişi, söz konusu şirketin başvurusunun SEC tarafından onaylanacağına inanıyor.

BlackRock da bu etkiye sahip. Her iki şirketin varlığı, Ocak ayına kadar spot Bitcoin ETF'i için onay ihtimalinin yüzde 90 olduğu tahminlerine katkıda bulundu.

Kaynak: CoinGape

Flaş Gelişme: Bir Yatırım Devi Daha Ethereum ETF için Başvurdu içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar