Anasayfa Sektörel Flaş Gelişme: Coinbase, İspanya Merkez Bankası Onayını Aldı!

Flaş Gelişme: Coinbase, İspanya Merkez Bankası Onayını Aldı!

Sektörel

Coinbase, genişleme stratejisinin bir parçası olarak İspanya Merkez Bankası nezdinde "kripto para borsası" ve "gözetimli cüzdan sağlayıcısı" onayı aldı.

Flaş Gelişme: Coinbase, İspanya Merkez Bankası Onayını Aldı!

Kripto para borsası Coinbase, İspanya Merkez Bankası'ndan "kripto para borsası" ve "gözetimli cüzdan sağlayıcısı" kaydı aldığını duyurdu. Coinbase'in uluslararası genişlemeye yönelik "Go Broad, Go Deep" stratejisinin ikinci aşamasının bir parçası olarak bu, borsanın İspanya'daki perakende tüketicilerini, kurumsal müşterilerini ve geliştirici ortaklarını büyütmesine yardımcı olacak. Söz konusu hamle, FTX Europe'u satın almak için yapılan görüşmelerin ortasında geldi.

Coinbase, İspanya Merkez Bankası Onayını Aldı

Coinbase, 23 Eylül'de yayınladığı bir blog yazısında, İspanya Merkez Bankası'na kripto para borsası ve gözetimli cüzdan sağlayıcısı olarak AML kaydını yaptığını duyurdu. Bu, Coinbase'in ülkedeki perakende ve kurumsal kullanıcılara eksiksiz bir ürün ve hizmet paketi sunmasını sağlıyor.

Coinbase Uluslararası ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Nana Murugesan, şunları söyledi:

İspanya'daki perakende tüketicilerimizi, kurumsal müşterilerimizi ve geliştirici ortaklarımızı desteklemek ve büyütmek için İspanya Merkez Bankası'ndan onay aldığımız için heyecanlıyız. Dünyanın büyük bir kısmı bu konuda adım atıyor ve kripto endüstrisi için netlik ve rehberlik sağlıyor.

Kullanıcılar; artık kripto varlıkların gözetimine erişebilecek, itibari para biriminde kripto varlıkları alıp satabilecek ve diğer kripto para birimlerine karşı herhangi bir kripto ticareti yapabilecekler. 

Flaş Gelişme: Coinbase, İspanya Merkez Bankası Onayını Aldı!

Kripto ödemeleri, İspanya'da en çok kullanılan ikinci yöntemdir. Bitnovo'nun araştırması, İspanyol vatandaşlarının yüzde 60,7'sinin uzun vadeli yatırımlar için, yüzde 35,7'sinin ise ödeme yapmak için kripto para satın almayı kabul ettiğini gösterdi.

Coinbase; geçen yıl İtalya, İrlanda ve Hollanda'da VASP kayıtları aldı. Ayrıca Singapur, Brezilya ve son olarak Kanada'da prensip onayı aldı ve genişledi.

AB'deki MiCA, bölgedeki kripto endüstrisi için çok önemli bir anı temsil ediyor. MiCA'nın sağladığı düzenleyici netlik, sektör tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır. Politika yapıcılar, gelişmekte olan bu teknolojinin potansiyelinin farkındadır. Coinbase, bölgedeki türev işlerini genişletmek için FTX Europe'u satın almakla ilgileniyor. 

ABD'deki Baskılar Nedeniyle Kripto Sektörü Avrupa'ya Taşınıyor

Ripple, Galaxy Digital ve Coinbase gibi kripto liderleri, ABD'deki sıkı düzenleyici koşullar ve kripto baskısı nedeniyle Avrupa'ya doğru ilerliyor. Galaxy Digital, geçtiğimiz günlerde yeni işe alımlarla Avrupa'daki genişleme planlarını artırdığını duyurdu. 

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse da İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinde işe alımlar yapıldığını açıkladı.

Coinbase, şu anda ABD'de düzenleyici netlik ve kripto düzenlemeleri için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na karşı mücadele ediyor.

Kaynak: CoinGape

Flaş Gelişme: Coinbase, İspanya Merkez Bankası Onayını Aldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar