Anasayfa Sektörel Flaş Gelişme: Eski Celsius Yöneticisi Suçunu Kabul Etti!

Flaş Gelişme: Eski Celsius Yöneticisi Suçunu Kabul Etti!

Sektörel

Eski Celsius Network yöneticisi Cohen-Pavon suçunu kabul etti.

Flaş Gelişme: Eski Celsius Yöneticisi Suçunu Kabul Etti!

İflas eden kripto kredi şirketi Celsius Network'ün eski yöneticilerinden Roni Cohen-Pavon, Amerika Birleşik Devletleri'nde cezai suçlamaları kabul etti. Cohen-Pavon, devam eden soruşturmalarında müfettişlerle iş birliği yapmayı da kabul etti.

Perşembe günü yayınlanan mahkeme kayıtlarına göre; Cohen-Pavon, Çarşamba günü Manhattan'daki ABD Bölge Yargıcı John Koeltl huzurunda yapılan duruşmada, CEL tokenin fiyatını manipüle etmek de dâhil olmak üzere dört suçlamayı itiraf etti.

Suçunu kabul etmesinin bir parçası olarak Cohen-Pavon, Manhattan'daki ABD savcılığına ve FBI'a soruşturmalarında yardımcı olmayı taahhüt etti. Ayrıca, savunma anlaşmasında ayrıntılı olarak belirtildiği üzere, gerektiği takdirde mahkemede ifade vermeye de hazır.

Cohen-Pavon'un iş birliği göz önüne alındığında; savcılar, Yargıç Koeltl'den 11 Aralık 2024'te verilecek ceza sırasında bunu göz önünde bulundurmasını isteyebilir ve bu da kripto para piyasası manipülasyonuna yönelik devam eden soruşturma için önemli sonuçlar doğurabilir.

Cohen-Pavon ve Celsius Network'ün kurucusu Alex Mashinsky hakkındaki suçlamalar ilk olarak Temmuz ayında dosyalandı. Her ikisi de, özellikle CEL tokeninin değerini yapay olarak şişirmek ve Celsius Network'ün Temmuz 2022'deki çöküşünden hemen önce kişisel varlıklarını satmakla ilgili olarak piyasa manipülasyonu ve elektronik dolandırıcılık ile suçlandı.

Cohen-Pavon'un savunmasının aksine Mashinsky, suçsuz olduğunu öne sürdü ve 40 milyon dolarlık bir tahvil ile serbest bırakıldı. Manhattan'daki federal başsavcı Damian Williams'a göre; İsrail vatandaşı olan Roni Cohen-Pavon, kendisine karşı suçlamalarda bulunulduğu sırada ülkede değildi. Şu anda 500.000 dolarlık bir kefaletle serbest bırakıldı ve New York ile İsrail arasında seyahat etmesine izin verildi.

Flaş Gelişme: Eski Celsius Yöneticisi Suçunu Kabul Etti!

Kripto Kredi Şirketlerinin Çöküşü

Celsius Network'ün çöküşü, kripto borç verme platformlarının COVID-19 salgını sırasında karşılaştığı zorlukları vurgulamaktadır. Bu platformlar, kolay kredi erişimi ve yüksek faiz oranları vaadiyle mevduat sahiplerini cezbetmiş ancak kâr amacıyla kurumsal yatırımcılara token ödünç vermekle sonuçlanmıştır. Kripto para fiyatları düştüğünde Celsius Network, çok sayıda müşterinin para çekmesiyle karşılaşmış ve nihayetinde çökmüştür. 

Celsius Network'ün kaderi, kripto para birimi ile ilgili iflasların ilk örnekleri arasındaydı ve FTX borsası gibi diğerleri de kripto piyasalarında önemli dalgalanmalar yaşandıkça mali zorluklarla karşı karşıya kaldı.

Damian Williams'ın ofisi, suçsuz olduğunu ileri süren ve 3 Ekim 2023'te yargılanması planlanan FTX kurucusu Sam Bankman-Fried de dâhil olmak üzere, diğer bazı kripto endüstrisi yöneticilerine dolandırıcılık suçlaması getirdi.

Flaş Gelişme: Eski Celsius Yöneticisi Suçunu Kabul Etti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar