Anasayfa Sektörel Flaş Gelişme: Genesis, Kripto Devine Dava Açtı!

Flaş Gelişme: Genesis, Kripto Devine Dava Açtı!

Sektörel

Genesis, 600 milyon dolarlık kredi geri ödemesi nedeniyle ana şirket DCG'ye dava açtı.

Flaş Gelişme: Genesis, Kripto Devine Dava Açtı!

Digital Currency Group'un New York merkezli bir iştiraki olan Genesis Global Capital (GGC), DCG ve uluslararası kolu DCGI'ye karşı toplam 600 milyon dolarlık kredilerin geri ödenmesini sağlamak amacıyla iki dava başlattı.

İş gücünde yüzde 30'luk bir azalmanın ardından bu yılın Ocak ayında iflasını ilan eden Genesis; son başvurularında DCG ve DCGI'nin, Genesis Global Capital'in iflas masasına ait olan "mülke haksız yere sahip olduklarını" belirtti.

Genesis, 6 Eylül'de New York Güney Bölgesi Amerika Birleşik Devletleri İflas Mahkemesi'nde, DCG ve DCGI tarafından tahsil edilen yaklaşık 620 milyon dolar tutarındaki çok sayıda kredinin ödenmediğini iddia ederek davayı açtı. Bu kredilerin vadesi Mayıs ayındaydı ve yaklaşık 4.550 Bitcoin içeriyordu.

GGC şimdi faiz ve gecikme ücretleri de dâhil olmak üzere tam kredi geri ödemesi talep ediyor ve bu fonların, en büyük 50 alacaklısına 3,5 milyar dolar borcu olduğu için devam eden iflas davasında "borçlunun kullanabileceği mülk" olduğunu söylüyor.

Genesis ve DCGI'nin ana şirketi olan DCG, 2022 yılında Genesis'ten dört farklı örnekte toplam 500 milyon dolara kadar kredi temin etti. Haziran 2022'de DCGI, 2019'da kurulan bir kredi sözleşmesi kapsamında 18,697.7 BTC borç aldı.

Vadesi 11 Mayıs 2023'te dolacak olan sabit vadeli bir krediye dönüştürülen orijinal kredi bakiyesinin bir kısmı geri ödendi ve geriye 4,550.5 BTC (yazının hazırlandığı sırada 116,875,000 dolar değerinde) kaldı.

DCG, Genesis ve DCGI'yi kapsayan ve her birinin vade tarihi 9 veya 10 Mayıs 2023 olarak belirlenen ana kredi sözleşmeleri yürürlüğe kondu.

Flaş Gelişme: Genesis, Kripto Devine Dava Açtı!

DCG ve GGC Davayı Durdurmak İçin Anlaşmaya Vardı

9 Mayıs'ta DCG, GGC tarafından kabul edilmeyen önceki bir anlaşma uyarınca bu kredileri açık krediye dönüştürme niyetini ifade etti.

DCG dosyasına göre, "9 Mayıs 2023 saat 22:37'de (ET) kredilerin geri ödenmesine ilişkin banka havalesi talimatlarına dair 9 Mayıs DCG Talebi, MLA'da tasarlandığı gibi 'zamanında' bir talep teşkil etmiyor."

Benzer şekilde DCGI, Genesis'in borcu açık krediye dönüştürmesini talep etti, GGC ise buna karşı çıktı. Sonuç olarak, ödenmemiş bakiye ödenmemiş olarak kalmaya devam etmektedir ancak dava, yargıya taşınmayacaktır. Bir DCG sözcüsü, şunları söyledi,

Genesis, prensipte Genesis, UCC ve DCG ile varılan anlaşmayı belgeleme konusunda ilerleyebilmemiz için devir eylemini durdurmayı kabul etti. Bir hoşgörü anlaşmasını belgeliyoruz ve bunu kısa süre içinde mahkemeye sunmayı bekliyoruz. Bu noktada fon dağıtımını başlatacağız ve Genesis alacaklıları için önemli bir iyileşme yolunda ilerlemeye devam edeceğiz.

29 Ağustos'ta DCG, GCC'nin teminatsız alacaklılarıyla geçici olarak bir anlaşmaya vardı. Bu anlaşma, borçlu olunan dolar eşdeğerlerinin yüzde 70-90'ının geri ödenmesini amaçlıyor. Geçici alacaklılar komitesinin ve kripto para borsası Gemini'nin bu anlaşmayı onaylamadığını belirtmek önemlidir. 

Ayrıca, geçtiğimiz günlerde, Genesis ile bağlantılı New York merkezli bir şirket olan Genesis Global Trading, 18 Eylül'e kadar spot kripto ticaret hizmetini sonlandırmaya yönelik gönüllü kararını açıkladı. Bu hamle, belirtilmemiş ticari hususlara atfediliyor.

Kaynak: Cryptonews

Flaş Gelişme: Genesis, Kripto Devine Dava Açtı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar