Anasayfa Sektörel Flaş Gelişme: İflas Eden Borsa, Token Transferlerini Başlattı!

Flaş Gelişme: İflas Eden Borsa, Token Transferlerini Başlattı!

Sektörel

İflas eden dijital para alım satım platformu FTX, tokenleri için farklı cüzdanlara transferler başlattı.

Flaş Gelişme: İflas Eden Borsa, Token Transferlerini Başlattı!

İflas eden dijital para alım satım platformu FTX'in, kripto para ekosisteminde yeni bir entrika seviyesine yol açacak şekilde token transferleri yaptığı bildiriliyor.

FTX ve Fon Transferleri

Ticaret platformu, hala alacaklılarını çözüme kavuşturma sürecinde ve gözlemlenen bu token transferleri, transferlerin temel amacının ne olabileceğine dair bir dizi teori ortaya çıkardı.

Daha önceki raporlara göre FTX, markayla ilişkili tokenleri yönetmek için Galaxy Digital'ın uzmanlığını benimsemeyi kabul etti.

En önemli düşüncelerden biri, devam eden bu transferlerin Galaxy Digital tarafından kontrol edilen bir hesaba mı yoksa ilgili cüzdanlara mı yapıldığıdır.

Sosyal medyada dolaşan transfer taleplerinin ekran görüntüsüne göre firma, tamamı Wormhole Bridge'de bulunan Chainlink (LINK) tokenlerinden MATH tokenlerine ve kendi yerel tokeni FTT'ye kadar çeşitli tokenleri taşıdı.

FTX token transferlerinden bazıları, diğer zincirleri veya ağları da çapraz olarak kullanıyor ancak Wormhole, fonları taşımak için baskın kanal gibi görünüyor.

Ticaret platformunun token hareketleriyle ilgili geçmişi göz önüne alındığında, bu fon hareketlerinin şüpheli olduğuna ve bilinmeyen bir aktörden gelmiş olabileceğine inanan bir grup insan da var.

Bu düşünce tarzı, ticaret platformunun ilgili cüzdan adreslerinden yapılan herhangi bir yetkisiz transfer türünü kınamadığı göz önüne alındığında, neredeyse itibarını kaybetmiş durumda.

Flaş Gelişme: İflas Eden Borsa, Token Transferlerini Başlattı!

FTX Alacaklılara Geri Ödeme Yapmaya Hazır mı?

FTX, geçen yılın Kasım ayından bu yana iflas sürecinde bulunuyor ve bu da neredeyse tüm alacaklıları için bu ayı belirsizlikle geçen 9. ay haline getiriyor.

FTX, para çekme işlemlerini durdurduğunda fonları kilitlenen müşterilerine hızlı bir şekilde çözüm bulma ve para iadesi yapma girişiminde gerilemeyi körükleyen bir dizi karışıklık yaşadı.

Bu zorluklardan biri; yeniden yapılanma ortağı Kroll'un son hack'idir. Bu hack kapsamında, FTX alacaklılarının tonlarca verisi ifşa edildi. 

Hack'in bir sonucu olarak FTX, kullanıcıların talep portalıyla etkileşimini durdurmak zorunda kaldı ve bu da FTX müşterilerinin merakla beklediği kurtarma zaman çizelgesini daha da uzattı.

Kaynak: CoinGape

Flaş Gelişme: İflas Eden Borsa, Token Transferlerini Başlattı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Barimeks Nedir? Barimeks Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik