Anasayfa Sektörel Flaş Gelişme: SEC, Binance.US Teknik Altyapısını Denetleyecek!

Flaş Gelişme: SEC, Binance.US Teknik Altyapısını Denetleyecek!

Sektörel

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance.US'in teknik altyapısını, sistemlerini ve yazılımını denetleyecek.

Flaş Gelişme: SEC, Binance.US Teknik Altyapısını Denetleyecek!

Davacı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve davalılar Binance, Binance.US ve kurucu ortak Changpeng Zhao, mahkemeye ortak bir durum raporu sundu.

Sanıklar, önümüzdeki hafta yapılması önerilen Binance.US incelemesiyle birlikte belge ve ifade sunmaya devam etti.

Binance ve SEC Ortak Durum Raporu

Mahkemeye sunulan son ortak durum raporu, sanıklar Binance, Binance.US ve kurucu ortak Changpeng Zhao'nun Haziran onay kararı uyarınca tam bir iş birliğini ortaya koyuyor. Binance.US, SEC'in belge ve saklama taleplerini karşılamaya devam etmesi konusunda mahkemeyi bilgilendirdi.

Taraflar, mahkemeye sunulacak bir sonraki durum raporundan önce belge keşfi ve ifade vermeyle ilgili anlaşmazlıkları daraltmaya çalışarak bir araya gelip görüşmeyi kabul ettiler. SEC ve Binance, bir sonraki durum raporunu 25 Ocak 2024'te sunacak. 

SEC, şu anda Binance.US teknoloji altyapısını, sistemlerini ve yazılımını sanal olarak incelemeyi düşünüyor. Binance.US, 21 Aralık saat 19:00 ET'de bir denetim yapılmasını önerdi.

Mahkeme, daha önce Binance.US sistemlerinin ve yazılımının derhal denetlenmesini reddetmişti. Sulh Hakimi Faruqui, SEC'in daha özel talepler bulması ve ek tanıklarla iletişim kurması gerektiğini söyledi. Binance.US, ayrıca SEC'in artan belge keşfi ve saklama taleplerine de karşı çıktı.

Flaş Gelişme: SEC, Binance.US Teknik Altyapısını Denetleyecek!

Binance.US, Beş Özel Avukat Tuttu

Beş avukat Sheehan H. Band, Levi Giovanetto, Daniel J. Davis, Christian Kemnitz ve David Luger'ın, BAM Management US Holdings ve BAM Trading Services (Binance.US) adına mahkemeye ayrı ayrı duruşma bildirimleri sundukları bildirildi. 

Geçtiğimiz hafta Binance Holdings, Binance.US ve kurucu ortak Changpeng Zhao, Yargıç Amy Berman Jackson'dan davanın kesin olarak reddini talep etti. Davalılar; SEC'in iddialarının, listelenen kripto ve ürünlerine yanıt olarak menkul kıymetler kanunu ihlalleri açısından mantıksız olduğuna inanıyorlar.​

Kaynak: CoinGape

Flaş Gelişme: SEC, Binance.US Teknik Altyapısını Denetleyecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik