Anasayfa Sektörel Flaş Gelişme: Ünlü Borsa, Hollanda'daki Faaliyetlerini Durdurdu!

Flaş Gelişme: Ünlü Borsa, Hollanda'daki Faaliyetlerini Durdurdu!

Sektörel

Popüler kripto para borsası Gemini, Hollanda'daki faaliyetlerini askıya aldı.

Flaş Gelişme: Ünlü Borsa, Hollanda'daki Faaliyetlerini Durdurdu!

Hollanda'daki düzenleyici çerçeveye uygun olarak, merkezi New York'ta bulunan kripto para borsası Gemini, Hollanda pazarındaki faaliyetlerini geçici olarak durdurdu.

Bu durum, platformun De Nederlandsche Bank (DNB) tarafından belirlenen gereklilikleri yerine getirmek için yardıma ihtiyaç duymasıyla ortaya çıktı. Gemini'nin Hollanda'dan ayrılması, 2023 yazında kripto para borsası Binance'in benzer bir çıkışını yansıtıyor. Fakat Gemini, yeni oluşturulan düzenlemelere tam olarak uyduktan sonra ülkedeki faaliyetlerine devam etmeyi planlıyor.

Hollandalı kullanıcılar, 26 Eylül'de Gemini'den bir bildirim aldı. Borsa, askıya alma 17 Kasım'da yürürlüğe girmeden önce kullanıcılardan varlıklarını transfer etmelerini veya çekmelerini istedi. 

Bu arada Gemini, kullanıcıları için uygun bir alternatif olarak yerel bir kripto borsası ve DNB'ye kayıtlı bir kuruluş olan Bitvavo'yu tavsiye etti. 2018 yılında faaliyete geçen ve merkezi Amsterdam'da bulunan Bitvavo, aynı zamanda Hollanda Bitcoin Şirketleri Birliği'nin de bir üyesi.

Gemini, Hollanda'ya Yeniden Girmeyi Planlıyor

Flaş Gelişme: Ünlü Borsa, Hollanda'daki Faaliyetlerini Durdurdu!

Gemini, Hollanda pazarına yeniden girme planlarında kararlılığını sürdürüyor. Şirket, ticari faaliyetlerini MiCA düzenlemelerine uygun hale getirerek geri dönüşünde entegrasyonu sağlamayı amaçlıyor.

Bu düzenlemeler, Avrupa Birliği içinde faaliyet göstermek isteyen kripto varlık şirketleri için kritik önem taşıyor ve bölgedeki kripto işletmelerinin büyümesini ve sürdürülebilirliğini teşvik etmede mevzuata bağlılığın özünü vurguluyor.

MiCA, kripto şirketleri için operasyonel önkoşulları kolaylaştırarak Avrupa Birliği içinde ortak bir standart olarak hizmet vermektedir. MiCA'nın Hollanda'da tam olarak uygulanması henüz müzakere aşamasındadır ancak Hollanda pazarına erişmek isteyen diğer AB ülkelerindeki kayıtlı kuruluşlar için bir umut ışığı sunmaktadır. Bu, şu anda ülkedeki kripto şirketlerinin işleyişini düzenleyen WWFT yasasından önemli ölçüde farklıdır.

Hollanda, 37 Kripto Sağlayıcısına Ev Sahipliği Yapıyor

Hollanda pazarı, tümü DNB'nin düzenleyici rehberliği altında faaliyet gösteren eToro, Coinbase, Crypto.com ve BitPay gibi ünlü platformlar da dâhil olmak üzere 37 kayıtlı sanal varlık sağlayıcısını barındırmaktadır.

Sıkı uyumluluk ortamına rağmen bu kuruluşlar, Hollanda pazarında bir niş oluşturmayı başardılar. Bununla birlikte, Coinbase'in düzenleyici bir engelle karşılaştığını ve uyumsuzluk nedeniyle Ocak ayında 3.6 milyon dolarlık para cezasına çarptırıldığını belirtmek önemlidir.

Kaynak: CoinGape

Flaş Gelişme: Ünlü Borsa, Hollanda'daki Faaliyetlerini Durdurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Kripto Ticaretinin Kralı: Merkezi Olmayan Borsalar (DEX) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
ChatGPT’nin En Büyük Rakibi Olan Google Bard Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Meme Coin Nedir? Popüler Meme Coinler Nelerdir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Para Birimleri Neye Göre Yükselir?
Rehber Burak Atik
Gemini Nedir? Gemini Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan