Bitcoin Haberleri

Flaş Haber! Elon Musk Kripto Para Satacağını Söyledikten Sonra BTC Çakıldı

Tesla CEO’su Elon Musk, elektrikli otomobil üreticisinin kripto para varlıklarını satabileceğini ima ettikten sonra Bitcoin, şubat ayından bu yana en düşük fiyatına geriledi.

Elon Musk’ın Tweetinden Sonra BTC Çakıldı

Milyarder yatırımcı ve iş adamı Elon Musk Twitter’da Tesla’nın bir noktada 1.5 milyar dolar değerindeki Bitcoin yatırımını satacağını söyleyen bir gönderi paylaştı.

Bu açıklamadan sonra Bitcoin 49.000 dolar civarından düşüşe geçti. Bu düşüşte yaklaşık üç ay içinde ilk kez 45.000 doların altına düştü. Hatta sabah saatlerinde Bitcoin 42.196 dolara kadar geriledi ama şu anda 45.000 doların biraz üzerinden işlem görüyor.

Bitcoin satışları Tesla CEO’suna atılan bir tweet ile tetiklendi: “Bitcoinciler önümüzdeki çeyrekte Tesla’nın kalan Bitcoin varlıklarını sattığını öğrendiklerinde kendilerini tokatlayacaklar. Bu tweete Elon Musk, “Gerçekten” diye cevap verdi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Para Dolandırıcısı BitClub Network Ortağı Suçlamayı Kabul Etti

Elon Musk, Tesla’nın karbon emisyonlarıyla ilgili endişeler nedeniyle Bitcoin’i arabaları için ödeme olarak kabul etmeyi bıraktığını açıkladıktan sonra lider kripto para biriminin fiyatını yaklaşık 10.000 dolar gerilemişti, bugünkü açıklama ise bundan yaklaşık bir hafta sonra geldi.

Tesla geçtiğimiz günlerde, “Bitcoin madenciliği için hızla artan fosil yakıt kullanımı” nedeniyle kripto para birimi ile araç alımlarını durdurduğunu söyledi.

bitcoin

Bitcoin mi Dogecoin mi?

Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para biriminin en yüksek profilli destekçilerinden biri oldu ve bu yılın başlarında şirketin Bitcoin’e 1.5 milyar dolar yatırım yaptığını duyurdu. Buna ek olarak Elon Musk, 2013’te zirveye çıkan bir internet şakasına dayalı kripto para birimi olan Dogecoin fiyatında da vahşi artıştan da sorumlu olduğu düşünülüyor.

Dogecoin’in fiyatı, Tesla CEO’sunun Saturday Night Live’ın bir bölümünde DOGE’u “dolandırıcılık” olarak adlandırmasının ardından yakın zamanda düştü. Pazar günü Dogecoin fiyatı %10’dan fazla gerileyerek 0.47 dolara düştü.

İlgili İçerik: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu