Anasayfa Sektörel Flaş İddia: Borsa, Bir Yöneticiye Müşteri Fonlarıyla Yat Satın Aldı!

Flaş İddia: Borsa, Bir Yöneticiye Müşteri Fonlarıyla Yat Satın Aldı!

Sektörel

İflas eden borsa FTX'in, müşteri fonlarını kullanarak bir yöneticiye yat satın aldığı ileri sürüldü.

Flaş İddia: Borsa, Bir Yöneticiye Müşteri Fonlarıyla Yat Satın Aldı!

FTX borçluları, eski CEO Sam Bankman-Fried ve diğer şirket çalışanları tarafından yapılan cömert nakit transferlerini ve satın almaları detaylandıran bir iflas mahkemesi belgesi sundu.

"Statement of Financial Affairs for Non-Individuals Filing for Bankruptcy" başlıklı bölümde Bankman-Fried'ın, FTX'in çöküşünden önceki yıl 1 milyar dolardan fazla nakit transferi aldığı bildiriliyor.

Son mahkeme belgelerine göre; Sam Bankman-Fried'in, 8 Ağustos 2022'de 68,3 milyon dolar ve 26 Mayıs 2022'de 200 milyon dolar nakit ödeme aldığı iddia ediliyor.

Belgede, Bankman-Fried'a 7 Haziran 2022'de 100 milyon dolar ve diğer birkaç tarihte 10 milyon dolar olmak üzere başka ödemeler de listeleniyor.

Dosyalar, ayrıca FTX fonlarının, eski Alameda Research eş CEO'su Samuel Trabucco için 2,5 milyon dolardan fazla değerde bir yat satın almak için kullanıldığını gösteriyor.

Flaş İddia: Borsa, Bir Yöneticiye Müşteri Fonlarıyla Yat Satın Aldı!

Belgede, eski Alameda CEO'su Caroline Ellison gibi içeriden kişiler adına milyonlarca dolarlık gayrimenkuller de dâhil olmak üzere diğer cömert satın alımlar detaylandırılıyor.

FTX'in kurucu ortağı Nishad Singh adına People for the Progressive Governance'a yapılan 500.000 dolarlık bağış gibi içeriden kişiler adına siyasi gruplara yapılan transferler de listelenmiştir.

Bankman-Fried, FTX müşteri mevduatlarının kötüye kullanıldığı iddiasıyla ilgili cezai dolandırıcılık suçlamalarını kabul etmedi.

Flaş İddia: Borsa, Bir Yöneticiye Müşteri Fonlarıyla Yat Satın Aldı!

Eski FTX üst düzey üyeleri Gary Wang, Ellison ve Singh'in ABD kolluk kuvvetleriyle savunma anlaşmaları yapmayı kabul ettikleri bildirildi.

Eski FTX eş CEO'su Ryan Salame'nin susma hakkını kullanma niyetinde olduğu ve kendisini "tanık olarak kullanılamaz" ilan ettiği bildirildi.

Samuel Trabucco Şu Anda Nerede?

Raporlar, Samuel Trabucco'nun en son 2022 yılının bahar aylarında Bahamalar'da görüldüğünü ve eski MIT sınıf arkadaşları tarafından ziyaret edildiğini belirtiyor. Söz konusu isim, o yılın Temmuz ayında MIT'nin Mega-Pi buluşması için Las Vegas'a gitmiştir. Bunlar Trabucco'nun, kamuoyunda bilinen son görüldüğü yerlerdir ve şu anki konumu bilinmemektedir.

Kripto topluluğu, FTX'in çöküşünden bu yana Trabucco'nun faaliyetleri hakkında spekülasyonlar yapıyor. Trabucco'nun "Soak my Deck" adlı 52 metrelik yatı, ilk olarak Aralık 2022'de Financial Times tarafından yayınlanan bir başyazıda bildirilmişti.

Flaş İddia: Borsa, Bir Yöneticiye Müşteri Fonlarıyla Yat Satın Aldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu