Anasayfa Altcoin Flaş İddialar Sonrası SafeMoon CEO'sunun Kefaleti Durduruldu!

Flaş İddialar Sonrası SafeMoon CEO'sunun Kefaleti Durduruldu!

Altcoin

Savcılar, "toplum için tehlike" iddiasının ardından SafeMoon CEO'sunun kefaletini durdurdu.

Flaş İddialar Sonrası SafeMoon CEO'sunun Kefaleti Durduruldu!

Amerika Birleşik Devletleri federal savcıları, SafeMoon CEO'su Braden John Karony'nin toplum için tehlike arz ettiği ve potansiyel bir kaçış riski taşıdığı gerekçesiyle bir önceki karara itiraz etmelerinin ardından kefaletle serbest bırakılmasını durdurdu.

Mahkeme dosyalarına göre; New York Bölge Yargıcı LaShann DeArcy Hall, Karony'nin önceki gün Utah Sulh Hakimi tarafından verilen kefalet kararını durdurdu. Yargıç Daphne Oberg, başlangıçta savcıların şiddetle karşı çıktığı kefalet miktarını 500,000 dolar olarak belirlemişti.

İlk kefalet emrinin etkisi, söz konusu CEO'nun Miami'deki ikametgâhına geri dönmesini ve ticaret, cüzdanlara erişim ve tokenleri tanıtma dâhil olmak üzere kripto ile ilgili çeşitli faaliyetlerden men edilmesini içeriyordu. 

Karony; dolandırıcılık, kara para aklama ve elektronik dolandırıcılık için üç komplo kurmakla suçlanıyor. Birkaç kripto kullanıcısı da sosyal medya alanlarında kefalet koşullarının CEO'ya yöneltilen suçlamalara kıyasla küçük olduğunu belirtti.

Savcılar, New York Bölge Yargıcını İkna Ettiler

Savcılığın davasının özü, "sanığın kaçma riski" ve "serbest bırakılması halinde toplum için potansiyel bir tehlike oluşturması" etrafında dönüyor.

Mahkeme belgelerine göre; nakit paraya erişimi ve uluslararası bağlantıları göz önüne alındığında, sanığın ABD'den ayrılabileceğinden endişe ediliyor ve yargıcın sanığın önemli mali imkanlarını dikkate almadığı belirtiliyor.

Tüm bu gerçekler, sanığın bu sonuçtan kaçınmak için önemli (ve şeffaf olmayan) finansal varlıklarını ve yabancı bağlantılarını kullanması için güçlü teşvikler sağlıyor.

Kefalet koşullarına itiraz eden savcılar; 500.000 dolarlık kefaletin sanığın tüm mal varlığı dikkate alınmadan belirlendiğini, zira sanığın mal varlığı hakkında çok az bilgi verdiğini, savcıların ise sanığın net servetinin milyonlarla ifade edildiğini düşündüklerini vurguladılar.

Ayrıca, suçlu bulunması halinde sanığın en fazla 45 yıl hapis cezasına çarptırılabileceği ve nişanlısının İngiliz vatandaşı olması nedeniyle giderek artan Avrupa ve İngiltere bağları göz önüne alındığında, ülkeyi kolayca terk edebileceği savunuldu.

sFlaş İddialar Sonrası SafeMoon CEO'sunun Kefaleti Durduruldu!

İki Kişi Tutuklanırken Bir Kişi Serbest Kaldı

Karony, 31 Ekim'de Salt Lake City Havaalanında Baş Teknoloji Sorumlusu Thomas Smith ile birlikte tutuklanırken, yaratıcı Kyle Nagy hala serbest. Raporlar, Nagy'nin 500.000 dolarlık bir tahvil ile serbest bırakıldığını ve şu anda savcılarla bir savunma anlaşmasına eriştiğini gösteriyor. 

Üçlü, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından "büyük bir dolandırıcılık planında" menkul kıymetleri ihlâl etmekle suçlandı ve birden fazla dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya kaldı.

Mali düzenleyici; yöneticilerin seyahatler, arabalar ve evler için ödeme yapmak da dâhil olmak üzere lüks eşyalar satın almak için 200 milyon dolardan fazla para aldığını iddia ediyor. Tüm hikâye, SafeMoon'un likidite havuzundaki yatırımcı varlıklarının bir kısmını kilitlemedikleri ve varlıkları yüzde 50 oranında canlı olarak batırdıkları ortaya çıktığında ortaya çıktı.

Ayrıca, "wash trading olarak bilinen bir uygulama olan piyasa faaliyeti izlenimi yaratmak için" varlıkları alıp satmak üzere ticaret hesapları oluşturdular.

Kaynak: Cryptonews

Flaş İddialar Sonrası SafeMoon CEO'sunun Kefaleti Durduruldu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Pepe Coin Güvenlik Rehberi: Yatırımlarınızı Koruma Altına Alın!
Rehber Banu Fırıncılar
NFT 101: Dijital Varlıklar Hakkında Tüm Merak Edilenler
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu