Anasayfa Sektörel Forbes Milyarderler Sıralaması Açıklandı: CZ Sıralamada Çakıldı!

Forbes Milyarderler Sıralaması Açıklandı: CZ Sıralamada Çakıldı!

Sektörel

Forbes 2023 Küresel Milyarderler Sıralaması kısa süre önce açıklandı ve Binance CEO'su Changpeng "CZ" Zhao, sıralamada resmen çakıldı...

Forbes Milyarderler Sıralaması Açıklandı: CZ Sıralamada Çakıldı!

2023 Forbes Küresel Milyarderler Sıralaması kısa süre önce açıklandı ve sonuçlar tüm dünyada heyecan uyandırıyor. Listenin başında 211 milyar dolarla LVMH Group başkanı Bernard Arnault, 180 milyar dolarla Tesla CEO'su Elon Musk ve 114 milyar dolarla Amazon'un kurucusu Jeff Bezos yer alıyor.

Bununla birlikte rapor, COVID-19 salgınının dünyadaki milyarderler üzerindeki etkisine de dikkat çekiyor ve birçoğunun net değerinde önemli bir düşüş yaşanıyor. Jeff Bezos, Amazon'un hisseleri %38 oranında düşerken 57 milyar dolar değerinde varlık kaybetti, Elon Musk da büyük ölçüde Twitter'ın pahalı satın alınması nedeniyle bir yıl öncesine göre 39 milyar dolar kaybetti.

Forbes'un 2023 milyarderler listesi, toplam varlık değeri 12.2 trilyon dolar olan geçen yıla göre 28 kişi daha az olan 2.640 kişiyi içeriyordu. Rapor, milyarderlerin yarısının bir yıl öncesine göre "daha fakir" olduğuna dikkat çekti. En zengin 25 kişinin 2,1 trilyon doları varken, listenin başında 736 milyarderle ABD, 562 milyarderle Çin geliyor. Geçen yıl milyarderler listesine girenlerden 33'ü maalesef hayatını kaybetti.

Changpeng "CZ" Zhao Listede 167. Sıraya Geriledi!

Forbes Milyarderler Sıralaması Açıklandı: CZ Sıralamada Çakıldı!

Sıralamalarda önemli bir değişiklik gören bir endüstri, kripto para birimi endüstrisidir. Geçen yıl 65 milyar dolarlık net servetiyle 19. sırada yer alan Binance CEO'su Changpeng Zhao, kripto kışının etkisiyle 10.5 milyar dolarla 167. sıraya geriledi. Ripple'dan Chris Larsen 2,6 milyar dolarla toplamda 1120. sırada yer alırken, Coinbase'den Brian Armstrong 2,6 milyar dolarla 1142. sırada yer aldı.

Rapor ayrıca, bir kripto para birimi dahisinden bir dolandırıcıya dönüşen FTX kurucu ortağı Sam Bankman-Fried'in dramatik düşüşünü de vurguladı. 2022'de net değeri 26,5 milyar dolara ulaştı, ancak Forbes şu anda net değerini sadece 4 milyon dolar olarak listeliyor. SBF ve FTX'in kurucu ortağı Gary Wang'ın da geçen yıl 5,9 milyar dolarlık net serveti olduğu bildirildi, ancak bu yıl listeden çıktı.

2023 Forbes Küresel Milyarderler Sıralamasında yer alan diğer önemli rakamlar, Uniqlo Başkanı Tadashi Yanai ve ailesi 39. (32.6 milyar $), Alibaba'nın Jack Ma 63. (23.5 milyar $), Ray Dalio 83. (19.1 milyar $) ve Samsung Başkan Yardımcısı Lee Jae-yong 268. sırada (7,9 milyar dolar). Celltrion Başkanı Seo Jung-jin, 5,6 milyar dolarlık net servetiyle 455. sırada yer aldı.

Genel olarak, 2023 Forbes Küresel Milyarderler Sıralaması, dünyanın en zengin insanlarının mevcut durumu ve pandeminin ve diğer dış faktörlerin servetleri üzerindeki etkisi hakkında bir fikir veriyor. Özellikle kripto para birimi endüstrisi, sıralamasında önemli bir değişiklik gördü ve bu, gelişmekte olan bu sektörün oynaklığını ve ön görülemezliğini vurguladı.

Forbes Milyarderler Sıralaması Açıklandı: CZ Sıralamada Çakıldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik