Kripto Para Haberleri

Fransa lise öğrencilerine kripto para ve Bitcoin’i öğretecek!

ABONE OL:

Eğitim sistemi dünyada sürekli olarak gelişiyor. Çocuklar internet sitelerinden her istedikleri bilgilere ulaşma hakkına sahip olsa da okullarda öğretilecek olan bazı konularda öğrencilerin daha fazla ilgisini çekiyor ve onların daha fazla bu konuda özgüven sahibi olmasını sağlıyor. Türkiye’de okullarda müfredata pek fazla bu ve buna benzer konular dahil edilmezken, Fransa Milli Eğitim Bakanlığı bu dönemde yeni bir değişiklik yaratarak ülkedeki lise öğrencilerine gerekli dersi vermek ve belki de gelecekte lise öğrencileri tarafından aktif olarak hayatın bir parçası olabilecek kripto para birimlerini tanıtacak.

Kısa süre önce okullara 3 farklı video gönderen Fransa Milli Eğitim Bakanlığı bu videolarda kripto paralar hakkında merakla sorulan sorulara yanıt verirken, öğretmenlerinde ”kripto para nedir, Bitcoin nasıl kullanılır, Bitcoin geleceğin para birimi mi, Bitcoin Euro’yu geçebilir mi?” gibi soru işaretlerine yanıt vermesini istiyor.

Aslında öğretmenler bu konuda Fransız liselilere pek ders verebilecek durumda değiller ancak bu konuda bilgi almaları için Fransa Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yönlendiriliyorlar. Fransa’da eğitim sisteminde hem öğretmenler, hem öğrenciler en üst düzeyde tutulurken ülkede öğretmenlerin müfredat dışına çıkması, istenen bilgileri öğrencilere vermemesi veya verememesi gibi durumlarda ise Fransa Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenle ilgili olarak anında harekete geçerek gereken işlemi yapıyor.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Küçük Yatırımcılar Bitcoine Geri Dönüyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu