Kripto Para Haberleri

Fransa ve Avusturya Kripto Para Suçlarını Ortaklaşa Araştıracak

ABONE OL:

Blockchain analizi, potansiyel olarak yasadışı davranışlara bir bakış sunar. Fransız ve Avusturyalı teknoloji uzmanları şimdi kripto para aklama ile mücadele etmek için güçlerini birleştiriyorlar.

Blockchain Analizi Yasadışı Kullanımı Ortaya Çıkartıyor

Fransız blockchain güvenlik şirketi NIGMA Conseil ve Avusturya Teknoloji Enstitüsü (AIT), kripto para suçlarını izleme konusunda bir iş birliği anlaşması imzaladı. İki kuruluş, AIT GraphSense teknolojisi kullanılarak oluşturulan e-NIGMA platformu üzerinde çalışacak.

Kurumlar, halihazırda borsalara birden fazla kripto para için hizmet veren CipherTrace gibi girişimleri değerlendirecek. Blockchain bağlantılarını ve işlemlerini izleme ve grafik oluşturma olasılığı, kripto para kaynaklarının izlenmesini gerektiren daha sıkı KYC kurallarının bir parçasıdır. Araç, kripto paralara maruz kalan tüm işletmeler için uygun olabilir.

NIGMA Conseil CEO’su Fabien Tabarly:

“Önde gelen bir Avrupa akademik araştırma enstitüsü ile geliştiriciler ekibimiz arasındaki sinerji, kripto para suçları ile mücadele için en yenilikçi araçları uygulamada etkili olmuştur.”

Sayısız cüzdanları izlemek, darknet kullanımını ve şüpheli kaynaklara sahip fonları keşfetmek zorunlu hale gelmiştir. E-Nigma ekosistemi, kripto para cüzdanlarının arkasındaki varlıkları keşfedebilecek ve şüpheli işlemleri izleyebilecektir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Anatoly Aksakov: Libra, Rusya'da yasal olmayacak

Blockchain güvenliğinin eklenmesiyle AIT, genel veri ve güvenlik hizmetleri portföyünü genişletiyor. Avusturya kuruluşu zaten genel siber güvenlik, sistem mühendisliği, kamera ve video analizi ve fiziksel katman güvenliği konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

AB, Yasadışı Kripto Para Kullanımı ile Savaşıyor

AIT ayrıca Interpol ve diğer hükumet veya akademik ortaklarla birlikte darknet faaliyetlerini araştıran Titanium siber güvenlik projesinin bir parçasıdır. AB, anonim kripto para kullanımına karşı daha katı kurallara ve darknet cüzdanlarına ve kripto para mixerlarına özellikle odaklanan bölgelerden biri olmuştur.

Ayrıca kripto para borsaları hesapları askıya alacak kadar para mixerı kullanımını izlemeye hazır olduklarını kanıtlamıştır. Mixerlara ait olduğu bilinen blockchain bağlantıları Binance ve diğer kripto para şirketler tarafından izlenmektedir. Avrupalı ​​yetkililer ayrıca Bestmixer’ı kapatmıştır.

Bu nedenle Avrupa’daki işletmeler, 2020’nin başında yürürlüğe giren daha katı AMLD5 gereksinimlerini karşılamak için birden fazla eylem gerçekleştiren uygun fiyatlı bir platforma erişebilecek. Avrupa aynı zamanda hesap verebilirlik ve ve uyumluluk araçlarına sahip çok sayıda şeffaf borsaya ev sahipliği yapıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Venezuela: Bitcoin 18 günde bir rekor kırıyor

https://www.koinbox.net/en-cok-karsilasilan-kripto-para-suclari-nelerdir/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu