Altcoin Haberleri

Fransa’nın en önemli bankasından şok açıklama: Bitcoin ve Ethereum yerine XRP’yi seçin

ABONE OL:

Fransa merkez bankası bugün, XRP Ledger’ı olası bir CBDC platformu olarak açıkça tartıştı. Fransa’nın merkez bankası Banque de France’ın, bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) piyasaya sürülmesi için XRP ve Ripple kullanımını tartıştı. Fransa Merkez bankası kısaca Bitcoin ve Ethereum yerine XRP’yi tercih edin dedi.

Son zamanlarda Ripple ve XRP, blok zincir ağının merkezileştirilmiş yapısı nedeniyle dünyadaki birçok merkez bankasının dikkatini çekiyor. Son raporlar Avustralya Merkez Bankası, Avrupa Merkez Bankası, Çin Merkez Bankası ve ABD Merkez Bankasının bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) üzerinde çalışmakta olduğunu gösteriyor. Ülkemizde de merkez bankası dijital para birimi çalışmaları devam etmektedir.

 data-lazy-srcset=

Ripple kısa süre önce CBDC’lerin ihracı ve yönetiminde küresel merkez bankalarının iş yükünü kolaylaştırmak için XRP Ledger’ın özel bir versiyonunu test ettiğini açıkladı. Ayrıca şirket, dünyanın ilk CBDC’sinin kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Haberi ilk bildiren CPA Australia:

Ripple ve XRP, CBDC’ler için temel bir model sağlayarak birçok bankanın güvenini elde ediyor. Ripple, oldukça merkezileştirilmiştir ve merkezi olmayan ya da izinsiz Bitcoin ve Ethereum’un ağlarının aksine yalnızca belirli ağ düğümlerinin işlemleri doğrulayabildiği izinli bir ağa dayanır. Ayrıca Ripple yeni para birimlerinin oluşturulmasına da izin verir ve Ripple geliştiricileri, mevcut merkez bankası işlemlerine benzer bir şekilde arz zamanlamasına ve miktara karar verebilir.

XRP ve SEC davası hala devam ediyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) Aralık 2020’de Ripple aleyhine açtığı dava halen devam ediyor. Bu davaya rağmen Ripple şirketi son birkaç hafta içinde önemli bir büyüme kaydetti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ledger'den Yeni Kripto Paralar
 data-lazy-srcset=

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Reuters ile yaptığı röportajda, XRP likiditesinin ABD dışında önemli ölçüde arttığını söyledi. Brad Garlinghouse Ripple’ın Asya’da da büyüme gördüğünü de sözlerine ekledi.

XRP fiyatı, SEC’in davasından sonra büyük bir darbe aldı, ancak kripto para birimi 2021’in başından bu yana %100’den daha fazla değer kazandı. XRP’nin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki durumu ne kadar belirsiz olsa da dünyanın en büyük 7. kripto para biriminin işlem hacimleri dünya çapında artıyor. XRP şu anda 21 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu