Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Fransız Bakan: Facebook’un tekel olmadığından emin olmalıyız

Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire, kripto para birimini bugün tanıtan Facebook Libra hakkında yaptığı açıklamada bazı olumlu ve olumlu olmayan görüş açıkladı. Bitcoin ve kripto para birimleri konusunda AB’ye teklif sunarak AB’nin kendi yasal önlemlerini almasını geçtiğimiz haftalarda öneren Fransa’nın kripto paralar konusuna daha sıcak baktığı ve AB’nin en büyük 2 üyesinden 1 üyesi olarak bu konuda cesaretli adımlar atması AB’de de kabul görüyor.

Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire, bugün Facebook Libra’nın sabah saatlerinde tanıtımının yapılmasının ardından Facebook’un her alanda tekel olmadığından emin olmak zorunda olduklarını ve devlet olarak Fransız devletinin milyonlarca insanın milyarlarca verisini kayıt eden Facebook’un güvenilir olup olmadığı konusunda ve tekel olup olmadığı konusunda denetim yapmak zorunda olduklarını açıkladı. Devletlerin görevlerinin vatandaşlarının güvenliğini sağlamak olduğunu, aksi durumda bir devlet olmanın gerekliliklerinin yerine getirilmiş olmayacağını açıklayan Fransız bakan, kripto para konusunda ise pek bir bilgi vermedi.

Facebook tarafından milyarlarca verinin kayıt altına alındıktan sonra nasıl değerlendirildiği ve ne olduğu konusunda kendilerinin bazı kararlar alabilecekleri mesajını paylaşan Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Libra konusunda ise yine Facebook’un hiçbir alanda tekel olmasına müsade etmeyecek olduklarını açıkladı. Facebook bugün kripto para ve kripto para cüzdanını tanıtarak yeni bir devri başlatmaya ve yeni adımlar atmaya devam edeceğini açıklamıştı.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu