Anasayfa Sektörel Friend.Tech Çılgınlığı Sona Erdi: Bu Metrikte Yüzde 94 Düşüş...

Friend.Tech Çılgınlığı Sona Erdi: Bu Metrikte Yüzde 94 Düşüş...

Sektörel

Friend.Tech çılgınlığı, ağ etkinliğinin yüzde 94 oranında azalmasıyla sona erdi.

Friend.Tech Çılgınlığı Sona Erdi: Bu Metrikte Yüzde 94 Düşüş...

Sosyal medya arkadaş tokenizasyonu dApp'ı Friend.Tech, kripto medya manşetlerine hâkim olduğu bir haftanın ardından ağ etkinliği açısından düşüş yaşadı.

Kullanıcıların belirli X (eski adıyla Twitter) hesaplarının ve sosyal medya profillerinin hisselerini alıp satmalarına imkân tanıyan "SocialFi" veya "DeSo" platformu fiyaskoyla sonuçlandı. Alıcı ve satıcılar, platformdan ayrıldı ve bu da sosyal medya profil satışlarında bir düşüşe neden oldu.

Dune Analytics'e göre; Friend.Tech'in günlük işlem hacmi, 21 Ağustos'taki 16,9 milyon dolarlık zirve noktasından bu yana yüzde 94 düştü. 27 Ağustos itibariyle bu rakam, 953.000 dolara düştü. Dahası günlük yatırımcı sayısı da zirvedeki 35.000'den 17 Ağustos'ta 6.000'e düşerek yüzde 83 azaldı.

Friend.Tech ağ ücretleri, 21 Ağustos'ta 1,7 milyon dolar iken  27 Ağustos'ta 95.000 dolara düştü. Aslında işlemlerden MEV botlarına ve yeni yatırımcılara kadar platformun tüm metrikleri, geçen haftadan bu yana yüzde 80'den fazla düşüş gösterdi.

Bununla birlikte sektör araştırma firması Messari; yüksek işlem ücretleri, yavaş yükleme süreleri ve dik fiyatlandırma eğrileri arasında değişen kullanıcı şikâyetlerini bildirdi.

Friend.Tech Çılgınlığı Sona Erdi: Bu Metrikte Yüzde 94 Düşüş...

Platformun Base Üzerindeki Etkisi

Botlar da ağa sızarak işlemlerde ani artışlara yol açtı ve onları önden çalıştırdı. Platform, geçen hafta TVL'de ve etkinlikte artış gören Coinbase Layer 2 ağı Base için büyük bir destek oldu.

Friend.Tech'teki bu düşüş eğilimi, Base işlemlerinin ve faaliyetlerinin önemli ölçüde düşmesine ve saniyede beşten az işlem yapılmasına neden oldu.

Polygon Labs'ın eski başkanı Ryan Wyatt, geçen hafta yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Şu anki haliyle ilk giren/ilk çıkar şeklinde istenmeyen bir Ponzi'ye bakıyorsunuz çünkü yapışkanlık veya kalıcılık yaratacak herhangi bir ürün özelliği derinliği yok.

Dahası, platformu canlandırmak amacıyla sahte hesaplar oluşturulduğu görülüyor. Geliştirici 'icebergy', "Geliştiricilerin yeni insanların alana katılmalarını sağlamak için spekülatif oyunlar yaratmaya başvurduklarını görmek çok üzücü." dedi.

Ethereum'a yatırım yaptığı bildirilen yetişkinlere yönelik sosyal medya platformu OnlyFans ile bir bağlantı olabilir. "Friend.Tech'te gördüğümüz gibi daha fazla OnlyFans kızı, kriptoya aktif olarak dâhil olmaya başlayacak gibi görünüyor." şeklinde bir gözlem söz konusu.

Kaynak: BeInCrypto

Friend.Tech Çılgınlığı Sona Erdi: Bu Metrikte Yüzde 94 Düşüş... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar