Kripto Para Haberleri

FTX Borsası 210 Milyon Doları Tahmin Edemeyeceğiniz Bir Şeye Harcadı

New York Times’a göre kripto para borsası FTX, profesyonel bir e-spor takımı olan TSM’in adını TSM FTX’e dönüştürmek için 210 milyon dolar harcadı. On yıllık anlaşma, e-spor endüstrisindeki en büyük isim hakları anlaşmalarından birini temsil ediyor ve FTX borsası her yıl 21 milyon dolar ödeme yapacak.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Times’a verdiği demeçte; “Büyük bir endüstriyi alıp bunu dijital bir çağda yeniden hayal etmek: Spor için e-spor böyle bir şeydir ve kripto paraları yatırım ve finans sektörüne yaptığı şey tam da budur.” dedi.

Buna ek olarak Sma Bankman-Fried, anlaşmanın FTX’in ABD’deki cazibesini önemli ölçüde iyileştirme potansiyeli olduğunu söyledi:

Sonunda, ortaklıklarımız kurduğumuz kadar güçlü olacak ve TSM’in dijital varlıkların varlığını geleneksel ortamın dışında büyük ölçüde genişletmeye yardımcı olabileceğini düşünüyoruz. Dünyaya geri vermek için TSM ile çalışmaktan dolayı gurur duyuyoruz.

Forbes’a göre şu anda TSM FTX, 410 milyon dolarlık değeri ile 2021’in en değerli profesyonel e-spor takımı oldu. Bu anlaşma ile League of Legends gibi oyunlarda yarışan Cloud 9’ı ve eski bir Call of Duty şampiyonu tarafından kurulan 100 Thieves gibi e-spor takımlarını geride bıraktı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  ICO Yatırımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

FTX

FTX Para Harcamakta Çekinmiyor

Nisan ayında FTX, Miami Heat’in resmi kripto para borsa ortağı olmak için basketbol takımıyla ortaklık kurdu. Bu anlaşma NBA takımı Miami Heat, FTX ve ilçe yetkilileri arasında yapıldı. 135 milyon dolar değerindeki bu anlaşmanın yaklaşık 90 milyon doları 19 yıllık bir süre içinde Miami-Dade ilçesine gidecek.

FTX, geçen yıl bir satın alma ve yatırım çılgınlığı içindeydi ve Ağustos 2020’de 150 milyon dolara kripto para portföy platformu Blockfolio’yu satın aldı. Mayıs ayında şirket, 400 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasındaki yeni bir finansman turu planlarını duyurdu. Böylece  FTX’in değerlemesi 20 milyar dolara yükseldi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu