Anasayfa Sektörel FTX Cephesinde Satış Çılgınlığı: Transferler Dudak Uçuklattı!

FTX Cephesinde Satış Çılgınlığı: Transferler Dudak Uçuklattı!

Sektörel

FTX, Alameda ile birlikte borç ödemelerini finanse etmek için büyük miktarda varlığı diğer merkezi borsalara transfer etti.

FTX Cephesinde Satış Çılgınlığı: Transferler Dudak Uçuklattı!

İflas eden kripto para borsası FTX, kardeş şirketi Alameda ile birlikte yaklaşık 38,5 milyon dolar değerinde varlığı diğer merkezi borsalara başarıyla aktardı.

Raporlara göre; FTX ve Alameda tarafından devam eden satış çılgınlığı, alacaklılara karşı yükümlülüklerini yerine getirme zorunluluğundan kaynaklanıyor.

FTX'in Satış Çılgınlığı mı?

Zincir üstü analist Spot On Chain'e göre, FTX ve Alameda ile bağlantılı adreslerden popüler kripto para borsalarına yaklaşık yedi varlık transferi gerçekleşti. Bu satış, 7 Kasım'da bu kuruluşlar tarafından yapılan bir diğer satıştan kısa bir süre sonra gerçekleşti. Bu son turda yaklaşık 38,5 milyon dolar değerindeki varlıklar, FTX ve Alameda adresleri tarafından taşındı.

Transferde yer alan yedi varlık aşağıdaki gibidir: 

  • 31,2 milyon dolar değerinde 750.000 SOL
  • 2,76 milyon dolar değerinde 325.501 ENS
  • 2,22 milyon dolar değerinde 10,1 milyon GMT
  • 1,26 milyon dolar değerinde 642.702 LDO
  • 410.000 dolar değerinde 288.211 APE
  • 365.000 dolar değerinde 127.407 BADGER
  • 323.000 dolar değerinde 555.342 BNT.

Bir zamanlar umut vadeden kripto para borsası, Kasım ayının başından bu yana önemli miktarda varlık satıyor. 7 Kasım'da borsa, Kraken ve Binance'e 48,6 milyon dolar değerinde yaklaşık 1,21 milyon SOL ve 48,6 milyon dolar değerinde 1.583 ETH transfer etti.

Benzer şekilde 3 Kasım'da borsa, yaklaşık 32,7 milyon dolar değerinde yaklaşık 800 bin SOL'u aynı borsalara taşıdı. Şirket, 1 ve 2 Kasım tarihleri arasında popüler platformlar Binance ve Coinbase'e yaklaşık 50 milyon dolar değerinde SOL, MATIC, ETH, MASK, SUSHI, BAT, GALA, LDO, C98, AAVE, ALICE, AXS, DYDX, ZRX gönderdi.

8 Kasım itibariyle FTX, kardeş şirketiyle birlikte 350 milyon dolar değerinde toplam 36 varlığı çeşitli borsalara aktarmıştı. Özellikle en önemli varlık transferi, 211 milyon dolar ile SOL oldu. Analizler, borsanın elinde halen yaklaşık 2,3 milyon SOL token bulunduğunu ve bunların kısa süre içinde tasfiye edilebileceğini gösteriyor.

FTX Cephesinde Satış Çılgınlığı: Transferler Dudak Uçuklattı!

Borç Ödemeleri için Satış

Raporlara göre; iki kardeş şirket, borç yükümlülüklerini yerine getirmek ve alacaklıların taleplerini karşılamak için bazı varlıkları elden çıkarıyor.

FTX, geçtiğimiz günlerde alacaklılara karşı yükümlülüklerini yerine getirmek için Bitwise ve Grayscale tarafından tutulan yaklaşık 744 milyon dolar değerindeki dijital varlık tröstünü satmayı planladığını duyurdu. Raporlar, FTX'in mevcut piyasa fırsatını daha yüksek fiyatlarla değerlendirdiğini gösteriyor.

Bu arada FTX ve Alameda yükümlülüklerini yerine getirmede zorluklarla karşılaşırken, eski ağın lideri kısa bir süre önce kara para aklama ve dolandırıcılık dâhil tüm suçlamalardan suçlu bulundu. Ceza duruşması, 28 Mart 2024 tarihinde yapılacak.

FTX Cephesinde Satış Çılgınlığı: Transferler Dudak Uçuklattı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik