Anasayfa Sektörel FTX Cephesinde Sular Durulmadı: IRS, 24 Milyar Dolarda Israrcı!

FTX Cephesinde Sular Durulmadı: IRS, 24 Milyar Dolarda Israrcı!

Sektörel

FTX'in 24 milyar dolar borcu olduğunu bildiren IRS ile borsa arasındaki anlaşmazlık sürüyor. IRS kendi payını isterken FTX ise söz konusu talebi reddediyor.

FTX Cephesinde Sular Durulmadı: IRS, 24 Milyar Dolarda Israrcı!

Sam Bankman-Fried istifa ettikten sonra FTX'in yeni yönetimi, iflas eden borsanın veri tabanlarını tarayarak yanlış yerleştirilmiş ve kötü etiketlenmiş varlıkları aradı.

Aylar sonra John J Ray III ve ekibi, neredeyse yarısı kripto para birimlerinde olmak üzere yaklaşık 7 milyar dolarlık varlığın haritasını çıkarmayı başardı.

IRS Kendi Payını İstiyor

FTX'teki yeni ekip, kötü yönetildiği bilinen mali durumu daha yakından inceleyen tek taraf değil - vergi memuru da davaya dahil oldu. Orijinal iddiaya iki revizyon gönderen IRS, vergi denetiminin halen devam ettiğini ve borçlu olunan tam rakamın değişebileceğini belirtiyor.

Başlangıçta IRS, FTX'in 44 milyar dolar borcu olduğunu iddia etmişti. Bu miktar, sonunda FTX imparatorluğundaki tüm kuruluşlara yayılacak şekilde 24 milyar dolara indirildi.

Ödenmediği iddia edilen vergilerin aslan payı, 20.4 milyar dolar tutarındaki ödenmemiş ortaklık vergilerine ait olup, bordro ve diğer gelir vergisi yükümlülükleri kalan tutarı oluşturmaktadır.

FTX Cephesinde Sular Durulmadı: IRS, 24 Milyar Dolarda Israrcı!

Karşılıklı Retler Geliyor

FTX, ilk olarak geçen ayın sonlarında vergi faturasının, kazancını çok aşan bir rakam olduğunu savunarak tüm talebin reddedilmesi için girişimde bulundu. FTX Group adına Ernst & Young tarafından sunulan vergi beyannameleri de IRS tarafından reddedildi. İlk ret girişimi, anlaşılabilir bir şekilde mahkeme tarafından reddedildi.

FTX, şimdi ikinci bir belge sundu ve bu belgede sadece rakamların yanlış olduğu değil, aynı zamanda alacaklılarının kendilerine bir kuruş bile geri dönmeyeceğinden emin olacakları da belirtildi.

Bu 'Alice Harikalar Diyarında' argümanının hukukta hiçbir desteği yoktur. Tıpkı Bölüm 11 iflasındaki diğer talep sahipleri gibi IRS de talepleri için destekleyici belgelerle birlikte belirli bir dayanak sunmalıdır [...]. Borçluların, belirsiz sayıda masa sandalyesi sağladığını söyleyen bir ofis ekipmanı satıcısının 24 milyar dolar borçlu olduğunu kanıtlaması beklenmemektedir ve aynı şey, hiç kimsenin (IRS dahil) açıklayamadığı veya destekleyemediği sözde büyük bir vergi borcu için de geçerlidir.

IRS ve FTX, bugün mahkemede karşı karşıya gelecek. FTX'in artık davanın tamamen düşmesi için uğraşmadığını belirtmek gerekir.

Bunun yerine borsa, ABD vergi düzenleyicisi tarafından daha doğru - ya da en azından daha iyi belgelenmiş - bir rakam sunulmasını umuyor. FTX avukatları; mevcut rakamın, iflas eden kripto platformunun şimdiye kadar elde ettiği gelirden "çok daha büyük" olduğunu savunuyor.

FTX Cephesinde Sular Durulmadı: IRS, 24 Milyar Dolarda Israrcı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Enterprise Alliance: İş Dünyasında Blok Zincir Devrimi
Rehber Banu Fırıncılar