Anasayfa Sektörel FTX, Kripto Projesine Dava Açtı: Anlaşmanın İptalini İstiyor!

FTX, Kripto Projesine Dava Açtı: Anlaşmanın İptalini İstiyor!

Sektörel

FTX, 45 milyon dolarlık anlaşmayı iptal etmek için LayerZero Labs'a dava açtı.

FTX, Kripto Projesine Dava Açtı: Anlaşmanın İptalini İstiyor!

FTX yönetimi, iflas eden firmanın eski yöneticilerinin işlemlerini iptal etmek için protokol geliştiricileri LayerZero Labs'a dava açtı.

Dava, Alameda Research'ün eski başkanı Caroline Ellison'ın 7 Kasım 2022 tarihinde LayerZero Labs ile yaptığı anlaşmaya karşı açıldı. Anlaşma, FTX'in iflas başvurusunda bulunmasından sadece dört gün önce gerçekleşti.

Anlaşmanın bir parçası olarak Alameda, LayerZero'daki yüzde 5 hissesini 150 milyon dolara geri satmak istiyordu. Karşılığında LayerZero, Alameda'nın 45 milyon dolarlık kredisini affedecekti.

FTX'in yeni yönetimi, Sam Bankman-Fried imparatorluğunun anlaşma sırasında zaten iflas etmiş olduğunu söyleyerek dava açtı. Dolayısıyla işlem bir sahtekârlık haline gelmiştir ve iptal edilmelidir.

Alameda, 100 milyon Stargate (STG) tokenini 10 milyon dolara LayerZero'ya satmayı kabul etti. Ticaret şirketi, daha önce tokenleri için 25 milyon dolar ödemişti. Fakat anlaşma hiçbir zaman gerçekleşmedi.

Belge, ayrıca FTX'in ve LayerZero'nun bir zamanlar yakın bağları olduğunu gösteriyor. Özellikle SBF, bir düzine LayerZero çalışanı, aileleri ve evcil hayvanları için Bahamalar'da konaklama ayarladı. FTX, LayerZero ekibini Miami Heat'in Super Bowl ve playoff partilerine davet etti. 

FTX, Kripto Projesine Dava Açtı: Anlaşmanın İptalini İstiyor!

LayerZero Labs CEO'su Karşı Çıktı

LayerZero Labs CEO'su Brian Pellegrino, dava açıldıktan sonra belgenin "temelsiz iddialarla" dolu olduğunu söyledi. Şirketi neredeyse bir yıl boyunca hisselerinin mülkiyet sorununu FTX tasfiye memurlarıyla çözmeye çalıştı ancak bu göz ardı edildi.

Pellegrino, konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Para çekme işlemleriyle ilgili ayrıcalıklı bilgiler konusunda herhangi bir iddia olduğu gerçeğinin yanlış olduğu kolayca kanıtlanabilir. Öncelikle, 7 Kasım'a kadar 1 milyon dolar da dahil olmak üzere, iflastan önceki bir ay içinde şahsen milyonlar yatırıyordum.

FTX, Kripto Projesine Dava Açtı: Anlaşmanın İptalini İstiyor!

FTX'in İflası

FTX, Kasım 2022'de iflas başvurusunda bulundu ve para çekme işlemlerini durdurdu. Sam Bankman-Fried, borsanın likidite ile ilgili sorunlar yaşadığını söyledi.

Fakat daha sonra müşterilerin parasını kişisel yatırımlar için yetkisiz olarak kullandığı ortaya çıktı. Sonuç olarak 9 milyondan fazla kullanıcı, milyarlarca dolar kaybetti.

FTX'in eski yönetimi, borsanın çöküşünden önce Alameda Research aracılığıyla 3 milyar dolardan fazla para çekmeyi başardı. Bankman-Fried, aynı zamanda bu miktardan yaklaşık 2.2 milyar doları kendi hesabına aktardı.

FTX, Kripto Projesine Dava Açtı: Anlaşmanın İptalini İstiyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar